Glupost Žandera eliminisala crveno-bele: Olimpijakos sa bele tačke izbacio Zvezdu iz Evrope!

11.12.2019

19:00 >> 22:05

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Olimpijakosu rezultatom 1:0. Ovim porazom crveno-beli su završili svoj evropski put.

Rovovska bratska borba

Zvezdi je odgovarao nerešen rezultat i imali su ga sve do 87. minuta, kada je kardinalnu grešku napravio rezervista Žander.

Momak koji je pet minuta ranije ušao umesto Rodića neprirodno je postavio ruku kod intervencije koja je trebalo da prođe bez komplikacija i doneo penal domaćinu koji je realizovao El Arabi.

Utakmicu je obeležio i veliki broj prilika za Olimpijakos, ali i promašen penal Tomanea u 44. minutu kojim je Zvezda mogla da praktično obezbedi treće mesto i Ligu Evrope.

Meč je počeo bratskim navijanjem pristalica jednog i drugog kluba, koji su prethodno obišli Atinu i zajedno, uz pesmu, došli na stadion.

Vrela atmosfera sa tribina nije prenesena na meč i obe ekipe su rezervisano ušle u isti, bez previše rizika i uz iznadprosečan broj grešaka.

U prvih 15 minuta obe ekipe su imale po jednu polupriliku, a onu za Zvezdu propustio je Vukanović.

RepublikaFoto: ST/Danijel Kokanović

Marko Gobeljić je bio verovatno najbolji igrač Zvezde tokom cele utakmice – i ofanzivno i defanzivno – a prvi put se istakao u 23. minutu. On je tada pravo niotkuda dotrčao i sa leđa izbio loptu Podenseu koji je imao otvoren put ka golu.

Narednu šansu videli smo u 27. minutu, na drugoj strani terena. Srpski predstavnik je tada imao kontru 3 na 2, ali je Marin jako sporo odreagovao.

Olimpijakos je krenuo da pritiska Zvezdu u drugoj trećini prvog poluvremena. Kontrolisao je posed i ritam meča i prilike su polako krenule da se ređaju, ali je do gola prva mogla Zvezda.

U 41. minutu sve oči su bile uprte u sudiju Orsata, pošto je Marin oboren u kaznenom prostoru. Na travu ga je srušio Giljerme i Italijan je doneo pravednu odluku.

Loptu je na belu tačku stavio Tomane i – pogodio prečku. O toj situaciji mogli ste da čitate OVDE.

Dobra igra iz završnice prvog poluvremena nije pomogla gostima u drugom, pošto je Olimpijakos krenuo sa ofanzivom od samog starta.

Sve jače i jače su napadali Pirejci, ali je, na sreću po crveno-bele, briljirao Milan Borjan.

U 54. minutu je odbranio odličan šut Giljermea, pet minuta kasnije od El Arabija ga je spasla stativa, a u 63. minutu je ponovo zablistao reprezentativac Kanade – skinuvši zicer Podenseu.

Olimpijakos je nastavio da stvara šanse i odličnim kombinovanjem u drugoj trećini terena došao do šanse u 70. minutu. Podense je šutirao pored Borjana, ali i metar pored desne stative.

Sudbonosni momenat desio se u 79. minutu, a toga niko nije tada ni bio svesta.

Rodić se požalio na grčeve, a tri minuta kasnije Vladan Milojević je napravio poslednju izmenu – na teren je ušao Brazilac Žander.

Žander je bio veliki tragičar pet minuta kasnije, kada je neobjašnjivo ispružio ruku i ostavio sudiji Orsatu lak posao - da dosudi penal za Olimpijakos.

Borjan nije mogao i penal da odbrani, pa je El Arabi pokrenuo veliko slavlje na stadionu u Pireju i doneo, ispostavilo se, evropsko proleće svojoj ekipi.

Do kraja meča Zvezdi je bio potreban gol, ali su se napadi vršili isključivo na njihovoj strani terena, pa je Borjan morao ponovo da reaguje.

Zvezda će se sada okrenuti takmičenju u Superligi Srbije i Kupu Srbije, dok će Olimpijakos igrati nokaut fazu Lige Evrope.

OLIMPIJAKOS - CRVENA ZVEZDA 1:0 (0:0)

II POLUVREME

95. minut - Kraj meča, Olimpijakos je slavio sa 1:0 i prošao u nokaut fazu Lige Evrope.

94. minut - Borjan spašava Zvezdu, sjajno je odbranio šut Podensea.

93. minut - Pokušaj Giljermea, neprecizan.

91. minut - Igraće se pet minuta nadoknade, Bukalakis je u prvom promašio otvoren udarac.

86. minut - GOOOOL - Olimpijakos vodi 1:0 golom El Arabija iz penala. Žander je igrao rukom u svom šesnaestercu, a El Arabi je bez milosti precizan.

82. minut - Žander menja rovitog Rodića, Borjanu žuti zbog odugovlačenja. Vreme ističe za Olimpijakos.

73. minut - Poluprlika za Boaćija, ali je njegov udarac izblokiran, a lopta završila u korneru posle kojeg Zvezda nije uspela da zapreti.

70. minut - Još jedna velika šansa za Olimpijakos, Podense šutirao pored gola. Nova izmena, Lovera menja Masurasa. Degenek požuteo.

66. minut - Šutirao je Van la Para iz velike daljine pravo u golmana Pirejaca, iako je mogao da doda nekom od saigrača koji su bili u boljoj poziciji.

65. minut - Boaći menja Vukanovića.

63. minut - Neverovatna šansa za Podensea i još bolja odbrana Borjana.

61. minut - Gerero menja Kamaru.

59. minut - Žuti karton za Rodića, zasluženo. U nastavku akcije stativu je imao Olimpijakos posle udarca El Arabija glavom.

57. minut - Prva izmena u Zvezdi, tragičara Tomanea menja Van la Para.

56. minut - Marin je ponovo bio u prilici, ali je ponovo loše šutirao iz dobre pozicije, pa je Sa lagano odbranio.

54. minut - Opasan udarac Giljermea i sjajna intervencija Borjana.

50. minut - Oprobao se Podense, ali je bio neprecizan.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Pireju.

I POLUVREME

Poluvreme u Pireju.

45. minut - Požuteo je i Podense zbog faula nad Marinom.

43. minut - Još jedna velika prilika otišla je u nepovrat nakon očajne reakcije Marina.

42. minut - Zvezda je posle sjajne kontre iznudila penal preko Marka Marina. Tomane je preuzeo odgovornost, ali je pogodio samo prečku.

34. minut - Stopostotna šansa za domaćina. El Arabi je sam ostao i iz velike blizine glavom loptu poslao preko gola. Imala je Zvezda sreće.

32. minut - Dva opasna šuta Olimpijakosa u napadu i dve odbrane Borjana.

29. minut - Prvi žuti karton na meču dobija Madi Kamara nakon starta nad Markom Marinom.

27. minut - Dobra kontra Zvezde koju je vukao Vukanović, koji zatim dodao do Marina, koji se očajno snašao.

26. minut - Kamara ovog puta dosta bolje šutira, lopta odlazi pored gola.

22. minut - Fenomenalan start Gobeljića u poslednjem trenutku.

20. minut - Marin pogađa živi zid posle slobodnjaka.

19. minut - Tukao je i Giljerme sada, ali pravo u Borjana.

18. minut - Prilika za Semeda posle prekida, ipak šutirao je glavom pored gola.

9. minut - Nekontrolisan pokušaj Kamare.

7. minut - Probao je Merija sa 40 metara, Borjan lako hvata loptu.

6. minut - Na drugoj strani kasni Gobeljić, Masuras je iskoristio to da šutira, ali srećom neprecizno.

5. minut - Prvi dobar napad Zvezde, sjajno je prošao Gobeljić i uposlio Vukanovića, ali je ovaj šutirao daleko preko gola.

1. minut - Krenula je utakmica u Pireju, srećno Crvenoj zvezdi

20:45 - Ovakvo je stanje na tabeli pred poslednje kolo u grupi B:

20:30 - Atmosfera u Pireju biće na vrhuncu.

20:15 - Sjajan doček za fudbalere Zvezde na stadionu Olimpijakosa.

20:00 - Poznati su i sastavi timova: