Liverpulov blickrig u Salcburgu za prvo mesto, Napoli pregazio Genk!

10.12.2019

17:17 >> 19:57

Fudbaleri Liverpula i Napolija obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona.

Fudbaleri Liverpula

Redsi su na gostovanju Salcburgu savladali domaćina sa 2:0, dok je Napoli bio ubedljiv protiv Genka, bilo je 4:0 za Anćelotijev tim.

Salcburg i Liverpul odigrali su veoma dobru utakmicu u kojoj nismo videli nijedan gol u prvom poluvremenu, a mogli smo.

Austrijanci su se većim delom prvog poluvremena nadigravali sa šampionom Evrope, u par trenutaka je Alison bio taj koji je vadio kestenje iz vatre, trio Haland, Minamoto i Hvang su dosta namučili odbranu "redsa".

Sa druge strane gosti sa "Enfilda" su imali svoje prilike preko Salaha, ali je Egipćanin dosta promašivao tokom prvog dela igre.

U nastavku potpuno drugačija priča, Liverpul stiže do dva gola prednosti u nepuna dva minuta.

Nabi Keita koristi sjajnu kontru koja je počela sa leve strane i golom dovodi "redse" u vođstvo, da bi Salah samo minut kasnije povećao na 2:0. Egipćanin se iskupio za svoje promašaje pogodivši mrežu Stankovića iz mrtvog ugla.

Do kraja meča Mane je imao par sjajnih prilika, ali Senegalac nije uspeo da se upiše u strelce na večerašnjoj utakmici.

Liverpul posle ove pobede ide kao prvi iz grupe E, dok su Napolitanci drugi.

Tim sa juga Italije je osigurao svoj prolazak sa drugog mesta grupe E.

Milik je postigao het-trik u prvom poluvremenu, Poljak je pogađao u drugom, 26-om i 38-om minutu iz penala za nedostižno vođstvo Italijana.

U nastavku meča dosta mirnija igra, posle šuta Kaljehona lopta pogađa u ruku defanzivca gostiju što je siguran penal i gol za Drisa Mertensa u 75-om minutu.

Vredi napomenuti da je za Genk branio najmlađi golman u istoriji LŠ Marten Vendvort. On je kod prvog gola Napolija izgubio loptu u svom petercu, a kasnije je skrivio i jedanaesterac, pa će ovaj meč želeti što pre da zaboravi.

GRUPA E:

Salcburg - Liverpul 0:2 (Mane, Salah)

Napoli - Genk 4:0 (Milik 3x, Mertens)

II POLUVREME

90. minut - Kraj mečeva, Liverpul i Napoli idu u nok-aut fazu.

73. minut - GOOOOL - Napolo vodi sa 4:0. Mertens je panenkom sjajno pogodio sa bele tačke i savladao nemoćnog golmana Genka.

58. minut - GOOOOL - Liverpul odmah stiže i do 2:0. Blickrig Liverpula, Salah je iskoristio grešku Salcburga i doneo prolaz dalje svom timu.

57. minut - GOOOOL - Liverpul vodi sa 1:0. Keita donosi prednost Redsima.

I POLUVREME

45. minut - Poluvremena, Salcburg Liverpul 0:0 i Napoli Genk 3:0.

37. minut - GOOOOL - Napoli vodi sa 3:0. Golobradi golman Vandervort je napravio penal, a Milik rutinski realizovao najstrožu kaznu i stigao do het-trika,

26. minut - GOOOOL - Napolo vodi sa 2:0. Milik je postigao drugi gol na meču i krunisao lepu akciju svog tima.

20. minut - Strašan fudbal se igra u Salcburgu. Prilike se ređaju na obe strane, ali golova još uvek nema.

3. minut - GOOOOL - Napoli vodi sa 1:0. Milik je iskoristio katastrofalnu grešku mladog golmana Genka Martena Vandervorta.

18:55 - Krenule su utakmice u Napulju i Salcburgu: