Mesijev het-trik, Suarezov teror i Barsina petarda!

subota, 7. 12. 2019.| 23:10

0

U poslednjem meču dana u subotu u La Ligi Barselona je savladala Majorku uz het - trik Lea Mesija i spektakularan gol Luisa Suareza.

Tanjug/AP
Leo Mesi

Fudbaleri Barselone pobedom protiv Majorke 5:2 u melu 15. kola došli su na prvo mesto na tabeli sa istim brojem bodova (34) kao i Real, ali sa boljom gol razlikom.

Ova utakmica je imala i svojevrsnu predigru jer je prepun Kamp Nou dočekao Lionela Mesija koji je pokazao svoju šestu Zlatnu loptu koju je dobio u ponedeljak. Argentinac je sopstvenu proslavu uveličao het - trikom na ovom susretu.

Što se tiče fudbala, Mesiju je šou na samom početku ukrao golman Ter Štegen koji je asistirao Antoanu Grizmanu za prvi gol domaćih. Inače ovo je druga asistencija u sezoni nemačkom golmanu.

Ako je bilo sumnji zašto je Mesi najbolji igrač sveta – dokaz je stigao u 17. minutu.

U 35. je Majorka uspela da smanji na 2:1 lepim pogotkom Budimira.

Ipak Barsa nije paničila, a i nema razloga kada je Lionel Mesi sjajno raspoložen. Igrao se 41. minut kada je Mesi postigao drugi gol na meču.

Spektakl u prvom poluvremenu je zaokružio Luis Suares, u 43. minutu fenomenalnim golom petom.

U drugom poluvrmenu je Majorka došla do drugog gola, strelac u 64. minutu je ponovo bio Budimir.

Ni ovde nije bilo gotovo. Akcija Suareza i Mesija završena je petim golom Katalonaca i trećim Mesija na ovom meču.

I pored pet primljenih golova valja napomenuti sjajnu partiju golmana Majorke Reine koji je imao 11 odbrana.

NAJBOLJI SRPSKI SUDIJA NA ŽESTOKOM UDARU: Taj čovek je drama; Pomislio sam da nas neko zaj**ava!
0
DULE SAVIĆ ZA REPUBLIKU O SMRTI AMFILOHIJA: Ništa više neće biti isto, otišla je velika ljudska gromada!