Posle šest golova i promašenog penala Bundesliga ima novog lidera

01.12.2019

16:24

Fudbaleri Borusije Menhengladbah još jednom su zaseli na čelnu pozicju u Bundesligi pošto su u dinamičnom meču savladali Frajburg sa 4:2.

Još jedna sjajna partija

Borusija sada ima 28 bodova, bod više od drugoplasiranog Lajpciga, tri više od Šalkea i četiri više od Bajerna.

Markus Tiram je doveo svoj tim u vođstvo već u trećem minutu meča, ali to nije dugo trajalo. Šmid je izjednačio već tri minuta kasnije, a u drugom poluvremenu smo videli pravu goleadu.

Bril Embolo je u prvoj akciji u drugom poluvremenu pogodio za 2:1, a već u 49. minutu je promašio penal. Ipak treći gol za domaćina je došao brzo, pošto je Filip Herman dao gol u 51. minutu.

Vratio je Holer u igru svoj tim, ali je Bril Embolo pogodio za konačnih 4:2.