Ludnica u Valensiji na kraju bez pobednika, Banetov Zenit zaledio Olimpik iz Liona na domaćem terenu!

27.11.2019

17:09 >> 20:09

Završene su prve dve utakmice petog kola Lige šampiona u ovom danu! Fudbaleri Valensije drugi put su ostali neporaženi protiv Čelsija u grupi H. Nakon pobede u Londonu, večeras su remizirali 2:2 na svojoj Mestalji. Sa druge strane, ekipa Zenita je u Sankt Petersburgu savladala Olimpik iz Liona sa rutinskih 2:0 u okviru grupe H.

Pobeda bodova u Španiji!

Prvo poluvreme u meču Valensije i Čelsija stalo je u poslednjih pet minuta, ali pre toga smo videli manje prilike na obe strane.

Prvo je domaćin u 40. minutu poveo preko Karlosa Solera, da bi samo minut kasnije hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić izjednačio.

U nastavku, nova ludnica na Mestalji i preokret gostiju iz Londona.  Lampardovi momci su poveli u 50. minutu kada je Kristijan Pulišić savladao Silesena nakon asistencije Kurta Zume. Ipak tom golu je prethodila duga VAR provera koja je na kraju bila srećna po "plavce."

Veliku priliku, domaćin je propustio u 60. minutu, i to sa jedanaest metara. Kepa Arizabala je bio uspešniji, odbranio je penal Dani Paregu, kapitenu Valensije!

Velika borba vodila se na Mestalji

Sav trud Valensije i prilike su bile nagrađene u 82. minutu utakmice. Prošao je po desnoj strani Daniel Vas, usledio je centaršut, ali je lopta nezgodno odskočila, prevarila Kepu za ekstazu na stadionu Mestalja.

U narednom poslednjem kolu, Valensija gostuje Ajaksu, dok je Čelsi domaćin Lilu.

VALENSIJA - ČELSI 2:2 (SOLER 41. , VAS 82/ KOVAČIĆ 42. , PULIŠIĆ 50)

Fudbaleri Zenita savladali su Lion rezultatom 2:0.

Tim iz Sankt Peterburga došao je do važne pobede jer su ostali u trci za plasman dalje. Posle pet odigranih kola imaju sedam bodova, baš kao i Lion.

Radost domaćih fudbalera nakon prvog gola

Trijumf Zenitu doneli su Dzjuba i Ozdoev. Visoki napadač gol je postigao u 42. minutu, dok je vezni fudbaler u 84. potvrdio pobedu.

Srpski fudbaler Branislav Ivanović odigrao je svih devedeset minuta u dresu Zenita koji je predvodio sa kapitenskom trakom.

U narednom, poslednjem kolu Olimpik iz Liona dočekuje Lajpcig, dok Zenit gostuje u Portugalu kod Benfike.

ZENIT - OLIMPIK LION 2:0 ( Džuba 42. , Ozdoev 84.)

Mečevi ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

90+4. minut - KRAJ UTAKMICE! Zenit - Olimpik Lion 2:0!

Sedam minuta nadoknade u Valensiji!

84. minut - GOOOOOOL! Zenit - Olimpik Lion! Magomed Ozdoev!

82.minut - GOOOOOOOL! Valensija - Čelsi 2:2! Daniel Vas! - Prošao je po desnoj strani reprezentativac Danske, usledio je centaršut, ali je lopta nezgodno odskočila, prevarila Kepu za ekstrazu na stadionu Mestalja

70.minut - Dvadesetak minuta do kraja na oba susreta, nema promena rezultata

63.minut - Nema gola na Mestalji, Kepa Arizabalaga je odbranio penal kapitenu Valensije, Dani Parehu

65. minut u Rusiji: Zenit - Olimpik Lion 1:0

53. minut - GOOOOOL! Valensija - Čelsi 1:2! Kristijan Pulišić! Nakon duge provere VAR-a, sudija je priznao gol i Lampardovi momci su preokrenuli rezultat

46. minut - Počela su druga poluvremena na mečevima u Rusiji i Španiji

POLUVREME: Zenit - Olimpik Lion 1:0, Valensija - Čelsi 1:1!

42. minut - GOOOOOOOL! Zenit - Olimpik Lion 1:0! Artem Džuba!

41.minut - GOOOOOOOL! Valensija - Čelsi 1:1! Mateo Kovačić!

40.minut - GOOOOOOL! Valensija - Čelsi 1:0! Karlos Soler!

30.minut - Šanse na oba stadiona, ali i dalje nema strelaca

15.minut - Još uvek nema golova u oba susreta, mreže miruju na stadionima u Rusiji i Španiji

18.55 - Utakmice su počele!

18.45

18.25

VALENSIJA - ČELSI

ZENIT SANKT PETERSBURG - OLIMPIK LION

18.10 - Evo sastava timova:

18.00 - Kada govorimo o kalkulacijama, Olimpik iz Liona bi eventualnom pobedom u Rusiji obezbedio siguran prolazak dalje kolo pred kraj, dok Bane Ivanović i drugovi u ovom trenutku imaju tri boda manje od Francuza na trećem mestu.

Prvi meč dva rivala u Francuskoj završen je remijem.

Bane Ivanović i Jaroslav Rakitski u borbi za loptu

Sa druge strane - Ajaks, Čelsi i Valensija u svojoj grupi imaju po sedam bodova i susret u Španiji bi mogao mnogo toga da reši. Inače, "slepi miševi" su u prvom kolu savladali Čelsi u Londonu sa 1:0