Leverkuzen napravio ogroman korak za evropskom proleću, Briž šokirao Galatasaraj u 92. minutu!

26.11.2019

20:04

Fudbaleri Bajera savladali su Lokomotivu 2:0, dok su Galatasaraj i Klub Briž remizirali 1:1, u prvim mečevima petog kola Lige šampiona.

Bajer Leverkuzen

Galatasaraj je bio na korak od jubilarne 100. pobede u Evropi, a na kraju je ugrozio evropsko proleće.

Turski tim je vodio do 92. minuta protiv Briža, koji koristi jednu od brojnih šansi iz završnice i golom Dijate stiže do velikog boda u Istanbulu.

Dijate je zaboravio da ima žuti karton pa je skinuo dres tokom slavlja, zbog čega je isključen, ali nije ugrozio remi svog tima.

Briž je ovim remijem stekao prednost nad Galatasarajem od jednog boda uoči poslednjeg kola, u kojem će dva tima igrati protiv Real Madrida, odnosno PSŽ.

GRUPA A

Galatasaraj - Klub Briž 1:1

Bajer je napravio ogroman korak ka osvajanju trećeg mesta u Grupi D i plasmanu u nokaut fazu Lige Evrope.

Lokomotiva je krenula ofanzivno od starta i propustila nekoliko šansi u prvih deset minuta, a onda je usledio hladan tuš koji je prelomio meč.

Traljavo su intervenisali domaći u odbrani, Eder je napucao Žemaljetdinova od koga se lopta odbija u mrežu za 0:1.

Bajer posle vođstva postepeno preuzima kontrolu nad mečom, koji konačno zatvara sjajnim pogotkom Svena Bendera volej udarcem u 54. minutu.