Ludo prvo poluvreme, pa tajac: Siti okrenuo Čelsi i ostao u trci za titulu!

23.11.2019

19:24

Fudbaleri Mančester sitijasu savladali ekipu Čelsija sa 2:1, posle preokreta u 13. kolu Premijer lige.

Detalj sa meča Siti - Čelsi

Imali smo priliku da gledamo sjajno prvo  poluvreme na Etihadu. Siti je posle 45 minuta vodio golovima De Brejnea i Mahreza, dok je na drugoj strani jedini pogodak postigao je Kante. Međutim, u drugom poluvremenu je usledila uspavanka.

"Plavci" su poveli od 21. minuta. Fenomenalna lopta Kovačića ka Kanteu, Francuz se dobro snašao i proturio loptu pored Edersona.

Posle samo 7 minuta, aktuelni šampion je izjednačio. Dobar napad Sitija, Belgijanac je šutirao, lopta je uz malo sreće zakačila Zumu, vara Kepu za 1:1.

Deset minuta kasnije, Siti je režirao preokret. Uzeo je Rijad Mahrez loptu na desnom boku, prošao pored Emersona i preciznim šutem savladao Kepu.

U nadoknadi vremena još jednom su se radovali navijači na "Etihadu", ali uzalud, pošto je sudija poništio gol Sterlingu posle konsultacije VAR-a.