Dinamo i Hajduk podelili "plen" u velikom hrvatskom derbiju!

22.11.2019

19:59

U 221. "večitom" derbiju između Dinama i Hajduka koji se igrao na "Makasimiru" nije bilo pobednika, meč je završen rezultatom 1:1.

Fudbaleri Dinama

U prvom ovogodišnjem ligaškom susretu dva tima Hajduk je slavio, a sada su rivali podelili bodove.

Bolje je Dinamo otvorio meč i nakon nekoliko prilika do gola je došao u 12. minutu kada je precizan bio Bruno Petković.

Modri su više napadali, više imali loptu u nogama, a kratki pad koncentracije u samom finišu prvog poluvremena koštao je Leovca žutog kartona zbog koga je Hajduk dobio penal. Siguran je sa bele tačke bio Mijo Caktaš za 1:1 što je na kraju bio i konačan rezultat.

U drugom poluvremenu Dinamo nije uspevao da realizuje napade, a u heroja Hajduka izrastao je golman Marin Ljubić sa nekoliko sjajnih odbrana.

Dinamo na prvom mestu na tabeli ima 35 bodova, četiri više od Hajduka koji ima meč više.