Kejn i drugovi ponizili Crnogorce, Češka nokautirala lažnu državu i otišla na EP!

14.11.2019

21:56

Fudbaleri Engleske demolirali su Crnu Goru i palsirali se na Evropsko prvenstvo, dok je isti uspeh ostvarila Češka koja je pobedila tzv. Kosovo.

Nerešiva enigma... Hari Kejn

Engleska je razbila Crnogorce na domaćem terenu rezultatom 6:0 a meč je bio gotov u 37. minutu kada je već bilo 5:0.

"Gordi albion" je potpuno razmontirao selekciju Crne Gore i maksimalno dobro koristio prilike.

Levi bek Lestera Ben Čilvel se istakao sa tri asistencije u prva tri gola svog tima, redom dodajući lopte Čembrlejnu i dvaput Kejnu.

Za četvrti gol pobrinuo se Markus Rašford, a do kraja poluvremena het-trik je kompletirao Kejn.

Engleska je nastavila da napada i u drugih 45 minuta, a Crna Gora je potpuno potonula.

Ipak, domaćin nije bio brutalan kao u prvom poluvremenu, te je postigao "samo" dva gola. Za jedan je bio odgovoran Šofranac, dok je na konačnih 7:0 postavio napadač Čelsija, rezervista Tami Ejbraham.

Fudbaleri Češke savladali su reprezentaciju tzv. Kosova rezultatom 2:1 i plasirali se na Evropsko prvenstvo.

Češka je uspela da dođe do trijumfa posle preokreta i da ostavi tzv. Kosovo bez plasmana na EURO, jedno kolo pre kraja kvalifikacija.

Domaćin meča u Plzenju dominirao je u prvom poluvremenu i propustio čak četiri dobre šanse, a tzv. Kosovo je to kaznilo u 50. minutu i povelo preko Nuhiua.

Česi su nastavili sa ofanzivom, stvarali prilike i do izjednačenja došli u 71. minutu preko Aleksa Krala.

Tzv. Kosovo nije uspevalo da se otrgne pritiska i gol je sve vreme "visio u vazduhu".

Pogodak odluke kojem je Češka ostvarila plasman na EP desio se u 80. minutu, kada je na konačnih 2:1 postavio Ondrej Čelustka.