"Orlovi" se baš namučili: Žilavi Luksemburg pružio sjajan otpor, ali je Srbija na Mitrovićevim krilima stigla do pobede!

14.11.2019

19:03 >> 21:51

Fudbaleri Srbije savladali su Luksemburg 3:2 u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Aleksandar Mitrović

Srbija je odigrala impresivno u napadu, imala desetak gol šansi, dva pogotka je postigao sjajni Aleksandar Mitrović, a treći gol je dao Nemanja Radonjić.

Orlovi u poslednje kolo i duel sa Ukrajinom, koja je kao lider grupe B već osigurala plasman, ulaze sa treće pozicije, uz 13 bodova.

Poen više, posle pobede nad Litvanijom (6:0) ima Portugal, pa je Srbiji za odlazak na EP neophodan trijumf nad Ukrajincima u Beogradu i kiks Portugalaca na gostovanju Luksemburgu.

Obe utakmice na programu su 17. novembra.

Duel sa Luksemburgom, pred praznim tribinama stadiona Rajko Mitić (zbog kazne prisustvovao samo određeni broj dece), doneo je dva različita poluvremena Srbije.

U prvom je ekipa Ljubiše Tumbakovića dominirala sve vreme i preko Aleksandra Mitrovića stekla dvostruku prednost, da bi u drugom u potpunosti pala, dozvolila gostima da postignu dva gola, i do poslednjih trenutaka ih održala u igri.

Posle nekoliko uvodnih šansi, Mitrović je doveo srpski tim u vođstvo u 11. minutu, kad je iskoristio centaršut Tadića i glavom pogodio dalji ugao.

RepublikaFoto: Todor Petković

U nastavku je stameni napadač Fulama mogao do još nekog pogotka, ali je na to sačekao do finiša poluvremena. U 43. minutu primio je loptu na levoj strani, ušao u sredinu, i snažnim udarcem sa preko 20 metara pogodio rašlje za 33. gol u državnoj selekciji.

Od starta drugog dela, ritam Srbije je opao i to su gosti iskoristili

da u 54. minutu smanje zaostatak. Rodriges je neometan primio loptu u šesnaestercu, okrenuo se, i savladao Dmitrovića. Time je Srbija i u sedmoj utakmici kvalifikacija primila gol.

Ulazak Nemanje Radonjića u igru u 62. minutu ispostavio se kao dobar potez Tumbakovića, pošto je brzonogi napadač osam minuta kasnije sjajnim udarcem sa dvadesetak metara vratio Srbiji dva gola prednost.

Nadu gostima da bi mogli do poena vratio je Turpel u 75, ali je to, ipak, bio i konačan rezultat.

U drugoj utakmici grupe, šampion Evrope Portugal ubedljivo je pobedio Litvaniju na svom terenu rezultatom 6:0 i time preskočio prvu prepreku na putu ka EP.

Utakmicu sa Litvancima, u kojoj je domaćin postigao četiri gola od 52. do 65. minuta, obeležio je Kristijano Ronaldo, strelac het-trika.

Napadač Juventusa najpre je pogodio iz penala u sedmom minutu, zatim je u 22. postigao sjajan gol sa 20 metara, da bi odličnu partiju krunisao u 65. spretnim snalaženjem na asistenciju Bernarda.

Mrežu Litvanaca tresli su još Pici u 52, Pasijensija u 56. i Bernardo u 63. minutu.

Tok meča Srbija Luksemburg mogli ste da pratite na našem sajtu.

SRBIJA - LUKSEMBURG 3:2 (2:0)

II POLUVREME

94. minut - Kraj meča, Srbija je pobedila sa 3:2.

92. minut - Lukić menja Tadića.

91. minut - Mogao je Luksemburg do izjednačenja, ali je naša reprezentacija imala dosta sreće.

86. minut - Dmitrović brani udarac Sinanija.

83. minut - Lepo je Radonjić pronašao Mitrovića, ali je ovaj pogodio samo stativu.

81. minut - Još jedan udarac Mitrovića, još jedna odbrana Morisa.

75. minut - GOOOOOL - Turpel smanjuje prednost Srbije na 3:2. Luksemburg je odradio sjajan kontra napad posle greške Tadića, a Turpel ga je krunisao sjajnim udarcem glavom.

70. minut - GOOOOOL - Srbija vodi sa 3:1, strelac je Nemanja Radonjić. Sjajan i precizan udarac fudbalera Marseja izvan šesnaesterca, Moris nemoćan ovog puta.

67. minut - Luksemburg sve opasniji, Žerson je šutirao pored gola.

Het-trik Ronalda, 6:0 za Portugal.

63. minut - Pokušao je Mitrović, ali je šutirao pravo u Morisa.

62. minut - Radonjić menja Sergeja, prva izmena u Srbiji.

Bernardo Silva za ogromnih 5:0 Portugala.

56. minut - Srbija igra nepovezano u ovim trenucima, daleko slabija partija nego u prvih 45 minuta.

Pasijensija je pogodio takođe, 4:0 za Portugal.

53. minut - GOOOOOL - Žerson smanjuje prednost Srbije na 2:1. I na sedmoj uzastopnoj utakmici Srbija je primila gol u ovim kvalifikacijama. Žerson Rodriges je sjajno reagovao u kaznenom prostoru posle centaršuta sa leve strane. Primio je loptu i iz okreta šutirao, te savladao Dmitrovića.

51. minut - Mirno je u drugom polvuremenu, daleko je pao tempo igre u odnosu na prvi deo meča.

Pici donosi prednost Portugalu od 3:0 protiv Litvanije.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme na stadionu Rajko Mitić.

I POLUVREME

45+1 minut - Srbija vodi na poluvremenu sa 2:0, rezultat je mogao da bude i veći, ali je golman Moris nekoliko puta sjajno intervenisao.

43. minut - GOOOOOL - Fenomenalan pogodak neverovatnog Aleksandra Mitrovića, Srbija vodi sa 2:0. Dugo je "vukao" loptu napadač Fulama u sredini terena, a kada se približio kaznenom "raspalio je po njoj. Fudbal je zakačio nogu jednog igrača Luksemburga i dobila idealnu putanju u gornji desni ugao pored nemoćnog Morisa.

39. minut - Srbija diktira tempo, ali nikako ne uspeva da stigne do drugog gola.

33. minut - Vrlo dobar udarac Ljajića, ali zamalo neprecizan.

29. minut - Prelepa akcija Srbije. Tadić je idealno asistirao Ljajiću, Adem je sjajno šutirao, ali je čudesni Moris ponovo spektakularno odbranio.

25. minut - Pao je malo tempo na Marakani.

Portugal vodi sa 2:0 protiv Litvanije, još jedan pogodak Ronalda, ovog puta spektakularan.

22. minut - Pravo niotkuda velika prilika za Luksemburg. Til je sjajno tukao i pogodio stativu, imala je sreće Srbija.

18. minut - Neverovatni Moris još jednom brani šut Aleksandra Mitrovića.

RepublikaFoto: Ministarstvo odbrane Srbije
Slavlje posle prvog gola

15. minut - Još jedna šansa za Mitrovića, ali je ponovo Moris odneo pobedu.

11. minut - GOOOOOL - Srbija vodi sa 1:0, strelac je Aleksandar Mitrović. Tadić je sjajno pronašao našeg napadača, a Mitrović je preciznim udarcem glavom savladao Morisa.

10. minut - Stopostotna šansa za Mitrovića. Napadač Srbije prevario je jednog fudbalera Luksemburga i našao se oči u oči sa golmanom Morisom, ali je čuvar mreže gostiju izvanredno intervenisao.

U Lisabonu Portugal vodi već od 6. minuta, Ronaldo je bio precizan sa bele tačke.

6. minut - Lepo je Tadić pronašao Ljajića, ali je ovaj slabo šutirao. Golman Moris sakupio već tri odbrane.

5. minut - Mitrović je sada propustio ogromnu priliku. Loše je šutirao glavom iz izgledne pozicije, pa je čuvar mreže Luksemburga lako ukrotio taj pokušaj.

4. minut - Prva kakva-takva šansa za Srbiju, Kolarov je tukao iz velike daljine, ali je golman Moris bez većih problema odbranio udarac srpskog kapitena.

Krenula je utakmica na stadionu Rajko Mitić. Srećno našim fudbalerima.

20:37 - Kapiten.

20:20 - Trener Partizana Savo Milošević bodriće Srbiju iz lože stadiona Rajko Mitić.