Derbi Sevilje pripao – Sevilji!

10.11.2019

22:20

Fudbaleri Sevilje savladali su na gostovanju Betis sa 2:1, u poslednjem meču 13. kola La Lige.

Bolji od Betisa

Domaći nisu uspeli da se sa eventualno dobrim rezultatom u gradskom derbiju "podignu" na tabeli, tako da su ostali na 17. mestu, jednu poziciji iznad opasne zone.

Sevilja je ovim trijumfom uspela da se vrati među prve četiri ekipe u domaćem šampionatu, koje na kraju vode u Ligu šampiona.

Njihovo dobro veče najavio je Okampos u 13. minutu, ali je Loren uspeo da izjednači u samoj završnici prvog poluvremena.

Veliku pobedu vrednu tri boda doneo je Luk de Jong u 55. minutu na asistenciju Evera Banege.

Nešto ranije, svoj meč odigrali su Hetafe i Osasuna, ali golova na toj utakmici nije bilo (0:0).