LE: Espanjol uništio Ludogorec, Menš u nadoknadio srušio Kolarova i Romu!

07.11.2019

22:00

U terminu od 21.00 odigrano je preostalih 11 mečeva četvrtog kola Lige Evrope.

Fudbaleri Borusije

U grupi G Fejnord je odigrao nerešeno 1:1 sa Jang Bojsom, dok je Rendžers savladao Porto sa 2:0.

Fejenord je poveo u 18. minutu, precizan sa kreča bio je Berhis.

Ipak, šampion Švajcarske dolazi do izjednačenja u 71. minutu, preko Špilmana.

Glazvog Rendžers je iznenadio Porto na "Ajbroksu", slavila je ekipa Stivena Džerarda protiv "Zmajeva".

Utakmicu u svoju korist su rešili za samo četiri minuta, poveli su u 69. minutu preko Morelosa, da bi već u 73. minutu Stiven Dejvis duplirao prednost škotskog sastava.

Grupa H donela je blamažu Ludogoreca, koji je na gostovanju u Barseloni izgubio sa 6:0 od Espanjola. U drugom meču Ferencvaroš i CSKA iz Moskve su odigrali 0:0.

Katalonci su surovo kaznili rani crveni karton koji je zaradio fudbaler Ludogoreca Rafael Forster, on je već u 12. minutu pocrveneo.

Pre toga je Melendo doneo prednost ekipi Espanjola, potom je u 19. minutu Luis Lopez duplirao prednost domaćeg sastava, da bi u 34. minutu Ludogorec zaradio još jedno isključenje, drugi žuti zaradio je Goralski.

Na 3:0 je u 35. minutu sa bele tačke povisio Vargas, a u drugom poluvremenu su golove postizali Kampuzano Bonilja, Pedrosa i Fakundo Ferejra.

U Mađarskoj nije bilo golova.

U grupi I Oleksandrija i Sent Etjen odigrali su 2:2, dok je Gent salvadao sa 3:1 Volfsburg u Nemačkoj.

Neredi u Lavovu pred duel Oleksandrije i Sent Etjena, koji je završen nerešenim rezultatom.
Gosti iz Francuske su vodili sa 2:0, u strelce su se upisali Kazri (sa kreča) i Kamara, a onda je u samom finišu domaćin poravnao preko Bezborodka i Zaderake.

Gent je iznenadio "Vukove" i slavio kao gost.

Poveli su fudbaleri Volfsburga preko Žoaa Viktora u 20. minutu, ali je u nastavku usledio potpuni preokret.

Jaremčuk je poravnao, Depuatr preokrenuo rezultat, da bi pobedu belgijskog sastava overio Ngadeu.

Grupa J donela nam je važan trijumf Borusije Menhengladbah nad Romom rezultatom 2:1, pobedu je upisao i Bašakšehir koji je bio bolji na gostovanju od Volfsbergera sa 3:0.

Federiko Facio je bio dvostruki strelac u duelu Gladbaha i Rome, štoper rimskog sastava je najpre pogodio sopstvenu mrežu u 35. minutu, da bi potom u 64. minutu, na asistenciju Kolarova, poravnao rezultat.

Pobedu domaćem sastavu obezedio je talentovani Tiram u petom minutu nadoknade.

Bašakšehir je slavio u Austriji, tragičar je bio bivši štoper Partizana Nemanja Rnić, koji je skrivio penal u 72. minutu, a pritom je dobio i crveni karton, precizan je sa kreča bio Edin Višća.

Pobedu sastava iz Istanbula golovima je potvrdio Kriveli.

U grupi K Sporting je u Lisabonu nadigrao Bešiktaš sa 3:1, a Vulverhempton teškom mukom bio bolji od Slovana sa 1:0.

Sporting je kod kuće bio bolji od Bešiktaša, poveli su već u 14. minutu preko Paulinja, da bi u 29. minutu Bojd poravnao rezultat.

U 36. minutu novi gol Paulinja za 2:1, a osam minuta kasnije i veliki peh za goste, direktan criveni zaradio je Džermejn Lens.

Pobedu Brage overio je Eduardo u 81. minutu susreta.

Slovan se dobro držao u Engleskoj protiv Vulverhemptona, ali nije ekipa iz Bratislave uspela da se domogne boda.

Ruben Neveš je najpre u 51. minutu promašio penal, da bi pobedu domaćem sastavu u trećem minutu nadoknade doneo Raul Himenez.