Partizanova nula na Old Trafordu: Mančesterova rutinska partija i tri komada za overen plasman dalje!

07.11.2019

18:55 >> 22:05

Fudbaleri Partizana poraženi su od ekipe Mančester junajteda sa 3:0 na stadionu Old Traford u okviru 4. Kola Lige Evrope. Ovim trijumfom, domaći tim je obezbedio plasman u narednu fazu jer posle četiri odigrane utakmice imaju tri pobede i jedan nerešeni rezultat.

Mejson Grinvud i Sejduba Suma u duelu na Old Trafordu

U prvih petnaest minuta utakmice, videli smo veliki pritisak na gol Partizana, a zanimljivo da je čak tri udarca preko i pored gola uputio Markus Rašford. Da je bio malo precizniji, crveni-đavoli bi odavno imali prednost.

Mančester junajted je poveo preko Mejsona Grinvuda u 21. minutu susreta. Sjajno je Markus Rašford uposlio zlatnu koku kluba, a mladi engleski napadač je rutinski matirao Vladimira Stojkovića za 1:0.

Desetak minuta kasnije haotična intervencija kompletne odbrane Partizana. Pogrešili su Šćekić i Urošević, a Francuz je izigrao čitavu odbranu gostiju i majstorski ćušnuo loptu ispod Stojkovića za 2:0!

Partizan je do kraja prvog poluvremena ponovo bio u problemu, pokušavao je sa nekim polu kontrama, ali na kraju posle četrdeset i pet minuta prvog poluvremena – 2:0.

U 49.minutu sve je bilo rešeno na Old Trafordu, Miletić je zaboravio Janga, ovaj lagano ostavio loptu Rašfordu, koji je matirao Vladimira Stojkovića za velikih 3:0!

Zadovoljni postignutim, crveni-đavoli odlučili su da spuste gas i sačekaju kraj utakmice, a primetno je bilo da im je napadački tempo opao izlaskom Rašforda u 67. minutu.

Umar Sadik i Skot Mektominej u duelu

Nošeni podrškom "Grobara" koji su se čuli glasnije od domaćina u poslednjih pola sata pokušali su crno-beli da naprave akciju i stignu bar do počasnog gola. Džaba. Nisu mogli da primirišu golu Romera u drugom poluvremenu, bili su limitirani do šesnaesterca i nema dalje.

Uostalom, nisu šutnuli na gol rivala u drugom poluvremenu i to je pokazatelj nemoći koju su demonstrirali. Kako je tako je. Poraz ide u arhivu, pažnja na naredne dve utakmice, poslednje dve u ovoj grupi.

U narednom kolu grupe L, Partizan gostuje u Hagu ekipi AZ Alkmara 28. novembra, dok će Mančester junajted takođe na putovanje, ali u Nur Sultan na megdan Astani.

Partizan nakon četiri kola ima po jednu pobedu i remi uz dva poraza i saldo od četiri osvojena boda.

MANČESTER JUNAJTED - PARTIZAN 3:0

II POLUVREME: (1:0)

90+3.minut - Kraj utakmice na Old Trafordu - Drugi poraz fudbalera Partizana u Ligi Evrope

90.minut - Nadoknada vremena tri minuta na Old Trafordu

89.minut - Pokušao je Ivanović sam u prodor, ali bez uspeha, nije uspeo ništa bolje da odradi

87.minut - Nema nekih prevelikih prilika na obe strane, svi se spremaju za kraj utakmice

85.minut - Poslednja izmena i u redovima Partizana - Umara Sadika menja Đorđe Ivanović

83.minut - Izveo je korner Pereira, dodao do kapitena Janga koji je centrirao u prazno,a golman Stojković je vrlo lako doša do lopte

RepublikaFoto: printscreen/Arena sport

79.minut - Sprečio je Stojković pravovremenim izletanjem opasnu priliku za domaćina

76.minut - Poslednja izmena kod domaćina - Džesi Lingard je zamenio Mektomineja

74.minut - Borba na sredini terena, ali bez uspeha za fudbalere Partizana

70.minut - Filip Stevanović je zamenio Takumu Asana, druga izmena i u Partizanu

67. minut - Još jedna izmena u redovima domaćina - Sada teren napušta Markus Rašvord, a ulazi Andreas Pereira

RepublikaFoto: Arena Sport

*Gostujući sektor odzvanja: Partizane napadaj!

62.minut - Izmena u redovima Mančester junajteda - Džejms Garner menja Freda

59.minut - Slobodan udarac za domaćina izveo je Fred, Stojković je loptu skrenuo u korner. Pre izvođenja prekida, Natho izlazi iz igre, a menja ga Zoran Tošić

58.minut - Žuti karton za Strahinju Pavlovića

56.minut - Prvo je Sadik bio na travi, a potom i Megvajer, ali obojica i dalje na terenu bez problema

53.minut - Ponovo dobra lopta ka Rašfordu i još bolja intervencija Stojkovića

52.minut - Izveo je slobodan udarac Ešli Jang. Lopta je otišla preko živog zida i pored gola

49.minut - GOOOOL! RAŠFORD! Mančester junajted - Partizan 3:0 - Sve je rešeno na Old Trafordu, Miletić je zaboravio Janga, ovaj lagano ostavio loptu Rašfordu, koji je matirao Vladimira Stojkovića.

47.minut - Duel Asana i Mektomineja i faul u korist Škota

I POLUVREME: (2:0)

45+2.minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Mančester junajted - Partizan 2:0

45.minut - Nadoknada vremena dva minuta

44.minut - Brza akcija fudbalera Junajteda koja se završava udarcem kapitena Janga preko gola

43.minut - Odbranio je Stojković još jednom posle udarca Markusa Rašforda

41.minut - Ponovo interveniše Bojan Ostojić, ovoga puta je bio u duelu sa Marsijalom

39.minut - Dobar prodor Asana, ali su ga defanzivci domaćina na kraju zaustavili

37.minut - Imao je Suma dobru priliku, ali je na kraju izgubio loptu. Na drugoj strani je Ostojić zadržao Matu da ne bi napravio ozbiljniju šansu

34.minut - Pogrešio je Šćekić na polovini terena, Marsijal je krenuo sam u prodor i šutirao je preko gola. Velika sreća za Partizan,velika...

33.minut - GOOOOL! MARSIJAL! Mančester junajted - Partizan 2:0! - Haotična intervencija kompletne odbrane Partizana. Pogrešili su Šćekić i Urošević, a Francuz izigrao čitavu odbranu Partizana i ćušnuo loptu majstorski ispod nemoćnog Stojkovića

31.minut - Problem za Partizan! Žuti karton za Natha na isteku pola sata igre nakon faula nad Mektomnejem

28.minut - Novi dobar napad domaćina. Sada je Marsijal šutirao preko gola

26.minut - Krenuo je Suma sam u prodor, lepo gađao, ali lopta ide pored stative

24.minut - Saša Zdjelar na travi, dobio je jak udarac laktom u glavu od Mektomneja

21.minut - GOOOOL! Grinvud! Mančester junajted - Partizan 1:0!  - Sjajno je Markus Rašford uposlio mladog napadača Crvenih đavola, a Grinvud rutinski matirao Stojkovića za vođstvo domaćina

20.minut - Dobio je udarac u glavu Umar Sadik, ali nije ozbiljnija povreda

18.minut - Lep pas Natha ka Asanu, ali je Romero je stigao loptu pre Japanca

15.minut - Treći udarac Rašforda, ali ponovo bez efikasnosti. Van Bisaka je centrirao, ali je engleski napadač šutirao visoko preko gola

14.minut - Velika borba na sredini terena, za sada bez golova

11.minut - Prvi korner na utakmici u korist Junajteda, ali bez opasnosti za gol Partizana. Imao je napad dobar Partizan, ali su se fudbaleri crno-belih zbunili i na kraju izgubili loptu

9.minut - Još jedna dobra prilika za domaćina! Zalomio je Mata, šutirao je ponovo Rašford, ali brani Stojković

7.minut - Ubacio je loptu Van Bisaka sa strane, Stojković je već bio savladan, ali Rašford je šutirao pored gola

5.minut - Gol za Partizan preko Sadika, ipak ponovo je sviran ofsajd, naravno opravdano

3.minut - Postigao je gol Markus Rašford, ali je sviran očigledan ofsajd

1.minut - Utakmica je počela

SREĆNO PARTIZANE!

20.35 - Klupe za rezerve oba tima:

Mančester junajted: Li Grant, Fil Džons, Brendon Vilijams, Andreas Pereira, Danijel Džejms, Džejms Garner i Džesi Lingard

Ole Gunar Solskjer i Savo Milošević

Partizan Beograd: Nemanja Stevanović, Rajko Brežančić, Igor Vujačić, Zoran Tošić, Filip Stevanović, Aleksandar Lutovac i Đorđe Ivanović

Neočekivane promene - Savo Milošević

20.20 - Veliko iznenađenje priredio je Savo Milošević u postavi crno-belih. O čemu se radi, više pročitajte OVDE

20.10 - Glavni sudija večerašnjeg susreta je Finac Matijas Gestranijus. Reč je o 41-godišnjem Fincu, u osnovi laboratorijskom tehničaru, zavidnog iskustva na međunarodnoj sceni

Matijas Gestranijus

19.55 - Prethodno odmeravanja snage završeno je pobedom engleskog kluba u Humskoj ulici u Beogradu rezultatom 1:0. Strelac jedinog gola bio je Entoni Marsijal iz penala u 44. minutu