(VIDEO) Kakav amater: Za 90 sekundi primio dva gola sa pola terena!

28.10.2019

11:56

Masahiro Okamoto, golman japanske Ehime, neće po dobrom pamtiti utakmicu protiv Jamagate, zbog 90 sekundi u drugom poluvremenu, tokom kojih su se dogodile dve nesvakidašnje situacije.

RepublikaFoto: twitter.com/printscreen
Nesrećni Okamoto

Jamagata je na svom stadionu dočekala ekipu Ehime u utakmici 38. kola Japanske druge lige i ubedljivo je slavila (3:0).

Ali, pobeda drugoplasirane ekipe ostala je u senci dva pogotka koji su domaćini postigli u periodu od minut i po.

Dva brza gola verovatno ne bi privukla puno pažnje da su postignuti na drugačiji način, ali nažalost golmana gostiju nisu.

Naime, Šun Nakamura je u 61. minutu iskoristio grešku gostujućih igrača, zatim i užasno pozicioniranje Okamotoa, pa je sa svoje polovine šutirao i pogodio gol.

Gotovo identična situacija usledila je već u sledećem napadu. Ponovo su gosti pogrešili i ponovo je Okamoto stajao daleko od mreže, pa je ovog puta Tatsuhiro Sakamoto iskoristio priliku i pogodio mrežu sa polovine terena.