Važna pobeda Napolija posle trilera u Salcburgu, derbi kola pripao Interu!

23.10.2019

18:51 >> 20:57

Fudbaleri Napolija su uspeli da savladaju Salcburg u gostima rezultatom 2:3 posle izuzetno kvalitetnog i uzbudljvog meča. Derbi kola u Milanu je pripao Interu koji je bio bolji od Borusije 2:0. Favoriti Liverpul i Barselona nisu dozvolili iznenađenje.

Napoli slavio u Salcburgu

Sjajnu utakmicu sa puno uzbuđenja i preokreta smo videli u Salcburgu, austrijanci su još jednom pokazali da igraju sjajan fudbal ove sezone.

Poveo je Napoli preko Mertensa u 17. minutu. Belgijanac je sjajno iskoristio prostor u napadu, Kaljehon je ga je sjajno proigrao, a Mertens je snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu za 0:1.

Talentovani Haland je poravnao u finišu prvog poluvremena. On je sa bele tačke doneo izjednačenje  u Salcburgu! Malkuit je napravio faul unutar kaznenog prostora, loptu je uzeo mladi napadač i hladnokrvno poslao loptu u mrežu.

Dris Mertens postiže drugi pogodak na meču u 64. minutu. Malkuit se iskupio za skrivljeni penal, pošto je asistirao Belgijancu za pogodak.

Međutim, Haland je ponovo vratio neizvesnost u meč. Mladi napadač sjajno je skočio i pogodio za izjednačenje i njegov drugi pogodak na meču... Onda je usledio šok na drugoj strani.

Samo 60 minuta kasnije gosti iz Napulja stižu do novog gola. Insinje je uz malo sreće pogodio mrežu domaćina.

Fudbaleri Liverpula pobedili su Genk 4:1, u trećem kolu Lige šampiona.

Golove za "redse" postigli su Čemberlen u drugom i 57. minutu, Mane u 77. i Salah u 87. Jedini strelac za domaći sastav bio je Odej samo minut posle gola Egipćanina.

GRUPA E

Salcburg - Napoli 2:3 / 17. minut Mertens, 40. Haland, 64. Mertens, 72. Haland, 73. Insinje

Genk - Liverpul 1:4 / Čemberlen 3. i 57., 77. Mane, 87. Salah, 88. Ode

Lionel Mesi je odlično otvario utakmicu i već u trećem minutu doneo prednost katalonskom klubu u Pragu.

Domaćin uspeva da izjednači za ekstazu na tribinama. Odlična akcija domaćeg tima koju je realizovao Boril.

Međutim ekspresno je Barsa vratila vođstvo, najzaslužniji za gol je bio Suarez, ali je Olajinki pripisan autogol.  Suarez je šutirao iz mrtvog ugla, golman se zbunio, mreža se zatresla. Na kraju je bilo 1:2 za Katalonce.

Inter je prvi došao do gola u Milanu u 23. minutu. De Fraj je odlično pronašao Martinesa, koji je izbegao ofsajd zamku, potom se dobro snašao i poslao loptu iza leđa Burkija. Međutim, Martines je kasnije promašio penal, ali to nije sprečilo Konteove izabranike da dođu do pobede.

Antonio Kandeva je u 89. Minutu stavio tačku na meč i doneo vrednu pobedu!

GRUPA F

Inter - Borusija Dortmund 2:0 /  22. minut Martines, 89. Kandreva

Slavija Prag - Barselona 1:2 / 3. minut Lionel Mesi, 50. minut Boril, 57. autogol Olajinka

Posle dva teška poraza Benfika je uspela da ostvari pobedu i to nad ekipom Liona na svom terenu.

Portugalski tim je poveo već u 4. minutu golom Rafe Silve, koji je u 20. minutu morao da napusti igru zbog povrede.

Na sledeći gol se čekalo do 70. minuta, kada je izjednačio Memfis Depaj, a konačan rezultat je 16 minuta kasnije postavio Pici, posle velike greške golmana Antonija Lopesa.

GRUPA G

Benfika - Lion 2:1

Fudbaleri Lila su golom u 95. minutu izbegli poraz od Valensije, dok je Benfika u finišu meča savladala ekipu Liona.

GRUPA H

Lil - Valensija 1:1

Kraj! Utakmice su završene!

95. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL Lil poravnava na 1:1 u nadoknadi meča.

89. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL - Kandreva rešava pitanje pobednika u Milanu, 2:0 za Inter.

88. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL - Ode smanjuje prednost Liverpula na 4:1.

87. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL - Ogromnih 4:0 za Liverpul, ovog puta strelac je Salah.

86. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL - Pici donosi novu prednost Benfiki, sada je 2:1.

83. minut - Martinez promašuje penal u Milanu!

77. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mane donosi velikih 0:3 Liverpulu u Belgiji!

73. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL- Insinje ekspresno vraća vođstvo Napoliju! 2:3

72. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ponovo Haland poravnava u Salcburgu, kakva bravura mladog fudbalera!

70. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Memfis Depaj donosi izjednačenje Lionu u Lisabonu!

64. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Još jednom Metrens pogađa i vraća vođstvo Napoliju!

60. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Konačno pao gol u Lilu, Valensija povela golom Čeriševa.

57. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Čemberlen daje drugi gol za 2:0 Liverpul u Genku!

57. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Barsa vratila vođstvo autogolom Olajinke!

50. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL - Slavija izjednačila u Pragu golom Borila!

Posle prvog poluvremena Liverpul vodi u Belgiji, Inter u Milanu, Benfika u Lisabonu, Barsa u Pragu, u Salcburgu je 1:1, dok u Lilu još uvek nema golova.

40. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Salcburg izjednačuje sa penala, strelac je sjajni Haland!

30. minut - Cican Stanković napušta igru zbog povrede, ulazi Karlos na gol Salcburga!

22. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Vodi Inter prelepim golom Lautara Martineza!

17. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Napoli vodi u Salcburgu golom Mertensa!

8. minut - Poništen gol Halanda u Salcburgu!

5. minut - GOOOOOOOOOOOOOL- Benfika vodi golom Rafe Silve!

3. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! U istom trenutku mreže rivala su zatresli Liverpul i Barselona! Za aktuelnog šampiona je pogodio Čmberlen, dok je Mesi bio strelac za Katalonce!