19.10.2019

18:34

Nema štopera, nema problema. Bar za Mančester sit ii Pepa Gvardiolu.

Fenomenalna partija "Građana"

Aktuelni šampion Engleske savladao je Kristal Palas na teškom gostovanju 2:0, iako menadžer “Građana” nije mogao da računa ni na jednog svog štopera.

Ajmerik Laport je povređen na duže vreme, Otamendi nije bio spreman za ovaj meč, kao ni Džon Stons pa je Gvardiola u meč ušao sa neverovatno ofanzivnom postavom. U defnazivi su bili bekovi  Kanselo i Mendi, kao i zadnji vezni Fernandinjo.

To nije omelo goste da veoma lako pobede nezgodnog domaćina. Sve je bilo gotovo u dva minuta pošto je prvi gol došao u 39. a drugi u 41. minutu.

Bernardo Silva je asistirao Gabrijelu Žezusu za prvi gol na meču, što je bio 50. pogodak Brazilca za tim Pepa Gvardiole.

Drugi gol je delo Davida Silve na asistenciju Rahima Sterlinga.

Mančester siti je ovom pobedom došao do drugog mesta na tabeli sa 19 bodova, pet manje od prvoplasiranog Liverpula.