Spektakl u Liverpulu: Salah spasio šampiona posle vrtoglavog meča, Suarez doneo Barsi 3 boda, Tadićev Ajaks pregazio Valensiju!

02.10.2019

18:49 >> 21:07

Gotovi su svi mečevi drugog kola Lige šampiona! Najdinamičnije je bilo u Liverpulu, gde domaćin na poluvremenu vodio sa 3:1 protiv Salcburga, a onda su usledila dva preokreta, šampion stiže do pobede sa 4:3. Ništa manje nije bilo zanimljivo na ostalim borilištima. Barselona je posle preokreta savladala Inter, a Ajaks je na krilima Dušana Tadića savladao Valensiju u gostima sa 0:3.

Luis Suarez

Iznenađenje je da Inter poveo sa 1:0 u Barseloni u 3. minutu. Poklekla je odbrana Barsleone, gol je za Inter postigao Lautaro Martines!

U 25. minutu je Barseloni poništen gol, Kandreva je  pobegao po desnoj strani i uspeo da zatrese mrežu, ali je pogodak poništen jer je krilni igrač italijanskog kluba bio u ofsajdu na početku akcije.

Međutim, Barsa uspva da izjednači.  Vidal je divno pronašao Suaresa na ivici šesnaesterca, a napadač Barselone je "klizećim" volejem zahvatio loptu i savladao Handanovića!

U finišu utakmice Katalonci stižu do pobede! Fantastično je protutnjao desnom stranom Lionel Mesi, pronašao je Suaresa koji je sebi ubacio loptu u prostor prijemom i potom neodbranjivo šutirao u gol Intera!

GRUPA F

Barselona - Inter 2:1

U devetom minutu utakmice se zatresla mreža Salcburga, Sadio Mane je proleteo levom stranom, pronašao Roberta Firmina u kaznenom prostoru, koji mu je vratio loptu i omogućio da rutinski postigne pogodak!

Liverpul povećava vođstvo u 25. Minutu golom Robetsona. U 36. minutu je ekipa Liverpula odigrala sjajnu akciju, Robertson je po levom boku pronašao Manea, on je centrirao do Firmina, udarac nije bio najbolji, ali je najbliži odbijenoj lopti bio Mohamed Salah!

Veliku grešku u 39. minutu je napravio Henderson, lopta je prešla u posed fudbalera Salcburga, stigla je do Hi-Čan Hvanga koji je "polomio" Van Dajka i plasirao loptu u mrežu za 3:1.

Gosti su u 56. minutu postigli drugi gol, Hvang je divno centrirao ka Minaminu, a Japanac je fantastično šutirao i savladao Adrijana. A onda je usledio šok. Svega nekoliko minuta pošto je ušao na teren Haland je zatresao mrežu Liverpula!

Radost austrijske ekipe je trajala svega devet minuta, u 69. je Firmino divno pronašao Salaha i omogućio mu da postigne svoj drugi gol na meču.

GRUPA E

Liverpul - Salcburg 4:3

Fudbaleri Ajaksa savladali su kao gosti Valensiju sa 3:0.

Svih 90 minuta u redovima "kopljanika", kao kapiten, odigrao je Dušan Tadić, koji je zabeležio jednu asistenciju.

Sjajni srpski reprezentativac imao je velikog udela u kompletnoj predstavi Ajaksa na "Mestalji", učinak koji statistički podaci ne mogu da prikažu.

Njegova ekipa je do vođstva došla već u 8. minutu, prelepim pogotkom Zijeha iz daljine.

Bila je to bomba marokanskog fudbalera i svakako jedan od najlepših golova u dosadašnjem toku sezone.

Domaći su šansu za povratak u meč propustili u 25. minutu, kada je kapiten Dani Pareho iz jedanaesterca loptu poslao visoko preko gola.

Gosti iz Amsterdama su to znali da kazne, samo desetak minuta kasnije. Tadić je proigrao Van den Beka, koji je loptu produžio do Kvinsija Promesa, a ovom nije bilo teško da duplira vođstvo svoje ekipe.

Tadić je učestvovao i kod trećeg gola svoje ekipe u 67. minutu.

Srpski fudbaler primio je loptu na ivici šesnaesterca, okrenut leđima, poslao je fenomenalan pas Van den Beku, koji je rutinski rešio situaciju "jedan na jedan" i postavio konačan rezultat utakmice – 0:3.

U drugoj utakmici grupe H, fudbaleri Čelsija su u Lilu uspeli da zabeleže prvu pobedu u Ligi šampiona ove sezone - 2:1.

"Plavci" su u 22. minutu preko Temija Abrahama poveli, ali su domaći vrlo brzo vratili rezultat na početak. Strelac u 33. minutu bio je Osimhen.

Obe ekipe su kasnije pokušavale da dođu do prednosti, a gostima iz Londona je to i uspelo u 78. minutu, kada je Vilijan sjajnim udarcem od zemlje prevario golmana Menjana.

GRUPA H

Lil - Čelsi 1:2

Valensija  - Ajaks 0:3

GRUPA G

Lajpcig - Lion 0:2

Zenit - Benfika 3:1

Mečeve ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

90. minut - Utakmice su završene!

85. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Benfika postiže utešni gol preko De Tomasa!

85. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Barsa preuzima vođstvo! Ponovo Suarez!

78. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Čelsi ponovo vodi golom Vilijana!

78. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Azmun uvećava vođstvo Zenita na 3:0.

70. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Zenit vodi 2:0 posle autogola!

69. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lakše se diše, Salah vratio vođstvo Liverpulu!

67. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ajaks vodi u Valensiji 3:0, stelac je Van Der Bek na asistenciju našeg Dušana Tadića!

65. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lion poveo sa 2:0 golom Terijera!

61. minut - Šok u Liverpulu! Salcburg izjednačio golom Halanda!

58. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Barselona izjednačila golom Suareza!

56. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Salcburg se ne šali! Minomino pogodio za 3:2.

46. minut - Počela su druga poluvremena!

45. minut - Gotova su prva poluvremena na svim evropskim bojištima!

39. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Salcburgu Hi Če Hvang udahnuo život! 3:1

36. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Salah dovodi "Redse" do ogromnih 3:0!

34. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ajaks povećava prednost golom Promesa!

33. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lil izjednačuje golom Osimhena!

25. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Liverpul 2:0 vodi golom Robertsona!

22. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Čelsi vodi golom Abrahama!

22. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Zenit vodi golom Dzjube!

11. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Lion poveo u Lajpcigu golom Depaja!

10. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Liverpul vodi golom Manea!

8.minut  GOOOOOOOOOOOOOOOOL Ajaks poveo golom Zijeha.

3. minut GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Inter vodi u Barseloni golom Martinesa!

21.00 Utakmice u Barseloni, Liverpulu, Valensiji, Sankt Petersburgu, Lajpcigu i Lilu su počele!