Bez milosti prema braći: Zvezda fantastičnom igrom u nastavku zgromila Olimpijakos i skočila na drugo mesto u grupi!

01.10.2019

18:03 >> 21:18

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Olimpijakos sa 3:1 u drugom kolu grupne faze Lige šampiona.

Radost fudbalera Zvezde

Srpski šampion je tako došao do prvih bodova, pa se posle dva kola nalazi na drugom mestu.

Crveno-beli su odigrali savršeno drugo poluvreme u kojem su anulirali prednost Olimpijakosa od 1:0 posle prvih 45 minuta.

Gosti iz Pireja su poveli golom Semeda u 37. minutu, posle velike greške Borjana, izjednačio je Vulić u 62. minutu, a tačku na meč posle sjajno izvedenih kornera stavili su Milunović i Boaći. Prelomni trenutak meča bio je 57. minut kada su Grci ostali s igračem manje posle isključenja Benzije.

Crvena zvezda nije loše otvorila utakmicu. Imao je Milojevićev tim loptu u svojim nogama, ali su se njegovi puleni mučeli da dođu do bilo kakve šanse da upute udarac ka golu rivala. Kako je vreme odmicalo, Olimpijakos je polako preuzimao incijativu. Iako su za razliku od meča sa Totenhemom u 1. kolu duel počeli bez Valbuene, Podensea, Giljerma i Elabdelauoija, znali su kako da umrtve meč, "razvuku" protivnika, a onda mu zadaju udarac.

Prve dve prave šanse na utakmici imao je Gerero koji je sa dva udarca, nogom i glavom opasno zapretio Milanu Bojranu.

Olimpijakos možda jeste zaslužio da vodi u prvom poluvremenu, ali ne na naćin na koji je to zaista i učinio. Gosti su izveli slobodan udarac, lopta je letela ka Semedu koji se kretao ka korner liniji, a onda je šutirao direktno u gol i pogodio(?!). U tome mu je pomogao golman Borjan, koji se izuzetno slabo postavio, pa ovaj pogodak najviše ide na njegovu dušu.

Na poluvreme se otišlo vođstvom Olimpijakosa od 0:1.

Drugi deo igre počeo je mirno kao i prvi. Zvezda je imala loptu u svojim nogama, ali nije imala rešenja da probije odbranu Olimpijakosa. Ipak, sve se menja posle 58. minuta u kome Benzija potpuno bespotrebno pravo faul za drugi žuti, odnosno crveni karton. Od tog trenutka sve se promenilo.

Milojević je prvo uveo Vulić u igru, a ovaj mu se odužio golom već u 62. minutu kada je natrčao na odbijenu loptu i "spakovao" je u mrežu preciznim udarcem po zemlji.

Zatim je Milojević na teren izveo drugog napada Boaćija, u igri je logično ostao i Tomane, tako da je totalna ofanziva mogla da krene. Sasvim solidno gosti su odolevali do pred kraj uutakmice, a onda je njihov otpor slomljen za samo par minuta. Prvo je Marin sjajno izveo korner, a Milunović glavom sproveo loptu u mrežu za 2:1. Potom je Marin ponovo pokazao kakav je majstor kada je loptu "servirao" i na glavu u Boaćija koji je bacio Grke u nokdaun - 3:1.

Na kraju utakmice broje se samo golovi i bodovi, a Crvena zvezda je u obe kolone upisala broj tri.

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 3:1 (0:1)

II POLUVREME

90 +5. minut - Kraj utakmice i velika pobeda Crvene zvezde za skok na drugo mesto u grupi iza Bajerna, a ispred Totenhema i Olimpijakosa.

90. minut -  GOOOOOL - BOAĆI nebeskim skokom rešava pitanje pobednika, 3:1 za Zvezdu.

87. minut - GOOOOOL - Milunović posle kornera glavom donosi Zvezdi prednost!

86. minut - Ogromna šansa za Olimpijakos, ali je Merijah sa pet metara neometan promašio ceo gol.

85. minut - Opasan udarac Kamare brani Borjan.

83. minut - Žuti karton za Njegoša Petrovića.

80. minut - Požuteo je i Boaći, treći igrač u Zvezdi sa javnom opomenom.

78. minut - Udarac Vulića, al preslab za golmana Pirejaca.

76. minut - Centaršut Rodića i slab šut Boaćija glavom.

73. minut - Petrović menja povređenog Kanjasa.

70. minut - Pokušaj Kanjasa, ali pravo u golmana Žozea Sa.

68. minut - Zvezda napada i juri drugi gol, ali za sada bezuspešno.

62. minut - GOOOOOL- Vulić donosi izjednačenje Crvenoj zvezdi! ezervista Zvezde je natrčao na odbijenu loptu, šutirao oštro po zemlji za 1:1

61. minut - Izmene na obe strane, Prodens menja Loveru, a Van la Paru menja Boaći. Ispraćen je La Para kao i Jovančić zvižducima.

60. minut - Zvezda igra sve bolje, Rodić je tukao i pogodio spoljni deo mreže.

58. minut - Benzija dobija drugi žuti karton, pa mora van terena!

56. minut - Velika šansa za Van la Paru, ali je loše šutirao.

55. minut - Vulić menja Jovančića.

53. minut - Ponovo je zapretio Jovančić, ali nema veće opasnosti za gol gostiju.

49. minut - Nekontrolisan pokušaj Jovančića sa distance.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena, Olmipijakos vodi sa 1:0 posle prvih 45 minuta.

45. minut - Prvi šut Zvezde u okvir gola u ovogodišnjoj Ligi šampiona, Jovančić je makazicama pogodio golmana Olimpijakosa.

42.minut - Žuti karton za Jasina Benziju.

37. minut - GOOOOOL - Olimpijakos vodi sa 1:0, strelac je Semedo. Bek grčkog predstavnika je posle slobodnog udarca iz mrtvog ugla savladao loše postavljenog Borjana.

31. minut - Prvi udarac Zvezde, posle kornera Marina Rodić je glavom loše šutirao.

26. minut - Bastijan pokazuje žuti karton Rodiću.

24. minut - Sjajno je prošao Cimikas po levoj strani i centaršutem pronašao Gerera, koji je glavom tukao pored gola. Imala je Zvezda sreće.

23. minut - Opasan udarac Gerera sa nekih 20-ak metara, lopta je prohujala pored gola Milana Borjana.

18. minut - Baš ništa zanimljivo se ne događa, osim velike borbe na sredini terena.

12. minut - Prvi pokušaj na meču, Lovera je nekontrolisano šutirao.

5. minut - Bez ozbiljnijih akcija na startu meča.

1. minut - Krenula je utakmica na stadionu Rajko Mitić.

20:35 - Zlatni odbojkaši Srbije došli su na meč sa peharom, i dobili ovacije celog stadiona.

RepublikaFoto: Estock/Dušan Milenković
Zlatni odbojkaši

20:20 - Na stadionu se nalazi zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić.

RepublikaFoto: Todor Petković
Goran Vesić

20:00 - Poznati su sastavi timova. Trener crveno-belih iz Beograda Vladan Milojević iznenadio je izborom sastava, dok je njegov kolega na klupi Olimpijakosa iz prvih 11 izostavio Prodensea koji je bio najbolji igrač tima u duelu sa Totenhemom!

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Kanjas, Jovančić - Garsija, Marin, Van la Para - Tomane. Klupa: Popović, Pankov, Vulić, Boaći, Žander, Petrović, Vukanović.

Olimpijakos: Žoze Sa - Torosidis, Semedo, Merija, Cimikas - Kamara, Buhalakis - Benzija, Lovera, Masuras - Gerero. Klupa: Alan, Giljerme, Podense, Sudani, Elabdeluji, Valbuena, Papadopulos.

Zvezda je ove sezone već odigrala jedan meč u elitnom fudbalskom takmičenju i poražena je rezultatom 3:0 od Bajerna iz Minhena.

U drugom kolu dočekuju Olimpijakos pred svojom publikom i biće vrlo motivisani pošto će imati priliku da na stadionu "Rajko Mitić" osvoje prve bodove u ovosezonskom izdanju Lige šampiona.

Olimpijakos je u derbiju igrao nerešeno sa Panatinaikosom 1:1, dok je u poslednjoj utakmici pobedio PAS Lamiju 2:0, dok je Crvena zvezda u svoja poslednja dva susreta pobedila rezultatom 3:1 – kada su igrali sa Voždovcem i Mačvom.