Barsa stigla do prve pobede u gostima, Firpov prvenac!

28.09.2019

16:33

Fudbaleri Barselone slavili su u meču sedmog kola La lige protiv Hetafea rezultatom 2:0.

Firpo postigao prvi gol za Barsu

Katalonci su diktirali ritam tokom čitavog meča, a Hetafe nije uspeo da ozbiljnije ugrozi gol gostiju.

Barselona je povela golom Luisa Suaresa u 41. minutu, kada se Ter Štegen upisao u asistente.

Tačku na pobedu stavio je 23-godišnji defazivac Barselone Firpo Džunior golom u 49. minutu. To je prvi gol Španca u dresu Barselone.

Katalonci su na stadionu Alfonso Perez igrali bez Mesija, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u 80. minutu, kada je zamenio Busketsa.

Barselona je od 82. minuta nastavila sa igračem manje, pošto je Lenglet dobio drugi žuti karton zbog oštrog starta.

Bila je to prva pobeda Barselone u gostima od 23. aprila ove godine, kao i prvi poraz Hetafea kod kuće od 30. marta.

Barselona je na drugom mestu na tabeli sa 13 bodova, jednim manje od lidera Real Madrida, koji će svoj meč sedmog kola odigrati protiv gradskog rivala Atletika. Katalonski tim će u nastavku La lige odmeriti snage sa Seviljom na Kamp Nou.