Najbolji start u prvenstvu posle 25 godina: Bilbao bolji od Alavesa na domaćem terenu!

22.09.2019

19:30

Klub iz Bilbaa osvojio je 11 bodova u prvih pet utakmica, što mu je najbolji start od sezone 1993/94. kada je osvojio 13 poena.

Fudbaleri Atletik Bilbaa

Domaći su igrali znatno bolje, konstantno su napadali, pa su još jednom pokazali da su u odličnoj formi.

Bilbao je poveo u 38. minutu, kada je strelac bio Raul Garsija iz penala. Bio je to njegov treći gol u petoj utakmici u La Ligi.

Kazneni udarac dosuđen je pošto je prethodno faul skrivio Duarte, koji je srušio Injakija Vilijamsa.

U 72. minutu, Vilijams je poveo kontru po levoj strani, uputio centaršut ka Ibaii, koji je šutirao, ali se lopta odbila od golmana Pačeha. Ipak, na mestu je bio Iker Munain, koji je postavio konačnih 2:0.