Suma i Tošić potopili očajnu Zvezdu, Partizan u finišu deklasirao večitog rivala!

22.09.2019

18:02 >> 18:01

Fudbaleri Partizana savladali su večitog rivala Crvenu zvezdu u 161. Večitom derbiju rezultatom 2:0 golovima Sejdube Sume i Zorana Tošića u finišu meča.

U prvom poluvremenu videli smo jako energičan meč na početku. Stevanović je imao nekoliko odličnih šuteva ka Borjanu, dok je sa druge strane Crvena zvezda pretila preko Boaćija i Marina.

U drugom poluvremenu je Sadik promašio ogromnu šansu, kada se našao oči u oči sa Milanom Borjanom, ali to nije koštalo Partizan pobede.

Ali u finišu su rezervisti Savi Miloševiću izborili veliki trijumf. Prvo je očajan pas Marka Marina iskoristio Sejduba Suma, oteo je loptu na sredini terena i poslao je u gornji ugao gola Partizana.

Potom je Miloš Vulić dobio crveni karton u 92. minutu meča, a u narednom napadu Zoran Tošić je svojim golom stavio tačku na ovaj meč,

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 2:0

(Suma 83, Tošić 90+3)

93. minut: ZORAN TOŠIČ! Prvi gol iskusnog veziste na derbijima. Posle centaršuta Rajka Brežančića on je u petercu samo gurnuo loptu iza leđa Borjana.

92. minut: Vulić gubi loptu na sredini terena, Zdjelar mu je uzima, a vezista Zvezde pravi faul i dobija drugi žuti karton.

90. minut: Igraće se sedam minuta nadoknade vremena.

90. minut: Umesto Filipa Stevanovića u igru ulazi Rajko Brežančić.

89. minut: Vulić je centrirao iz prekida, Pavkov je spustio loptu Marinu, ali je on šutirao preko gola.

87. minut: Zbog grubog starta nad Vulićem Urošević dobija žuti karton.

84. minut: Umesto Degeneka u igri ulazi Veljko Simić.

83. minut: SEJDUBA SUMA POSTIŽE GOL!

Posle očajne reakcije odbrane Crvene zvezde Sejduba Suma je dobio loptu i šutem sa ivice šesnaesterca počistio paučinu sa gola Crvene zvezde.

78. minut: Traje prekid zbog transparenta na južnoj tribini.

77. minut: Uz ovacije sa tribina izlazi Bibras Natho, i večeras najbolji u crno-belom. Ulazi Zoran Tošić.

71. minut: Milan Pavkov ulazi na teren, izlazi Ričmond Boaći tako da se formacija Crvene zvezde ne menja.

70. minut: Nemanja Milunović je posle kornera poslao loptu u mrežu Stojkoviča, ali je pre toga Žander napravio faul nad golmanom crno-belih.

68. minut: Prekid zbog velikog dima koji dolazi sa tribina.

66. minut: Asano se našao 1 na 1 sa Borjanom, ali je ipak bio u ofsajdu.

64. minut: Sadik izlazi iz igre, a ulazi Sejduba Suma. Izgleda da će Takuma Asano u špic.

63. minut: Korner za Partizan, pa šut Pavlovića iz dotrčavanja, a lopta se od pankova odbija u novi korner. Natho centrira, a Boaći izbacuje loptu iz svog šesnaesterca.

60. minut: Žuti karton za Ričmonda Boaćija.

58. minut: Šut Miletića iz trka, ali jako loš i imamo još jedan gol-aut.

55. minut: Izuzetno grub start Radživa Van la Pare i on je dobio žuti karton. Izlazi Van la Para, ulazi Vukanović u igru.

52. minut: Sadik se posle asistencije Natha našao oči u oči sa Borjanom, ovo je bila najbolja šansa na meču, ali je napadač Partizana šutirao pravo u golmana Zvezde.

46. minut: Počelo je drugo poluvreme.

45. minut: Nepotreban faul Milunovića na 25-30 metara od gola. Natho je centrirao, Miletić je poslao loptu glavom, ali to nije niko stigao. Kraj prvog poluvremena.

43. minut: Šanse za oba tima! Prvo greška Milunovića koju Asano nije iskoristio, a onda u kontri Crvene zvezde Miloš Vulić šutira preko gola.

37. minut: Ponovo je malo živnula igra. Marin za Žandera i Brazilac je iznudoio korner. Kratka kombinacija Boaćija i Marina, na kraju gol-aut.

35, minut: Dobar centaršut Natha iz kornera, Sadik je okrznuo loptu glavom, ali bez opasnosti za Borjana.

34. minut: Još jedan pokušaj Stevanovića, ali je udarac bio preslab i lako je to umirio Milan Borjan.

25. minut: Očajan šut Uroševića sa leve strane, lopta je otišla preko granica stadiona.

24. minut: Dobra kombinacija Marina i Van la Pare iz slobodnog udarca. Ipak Holanđanin nije dobro centrirao i lopta je u rukama Stojkovića.

22. minut: Stevanović je šutirao sa dvadesetak metara, ali pravo u golmana Crvene zvezde i nije bilo nikakvih problema.

19. minut: Već u narednom napadu je zbog udarca u skoku Aleksandar Šćekić dobio žuti karton.

19. minut: Prvi žuti karton na meču je zbog opasnog starta na sredini terena dobio Miloš Vulić.

18. minut: Asano! Sjajno je natrčao u šesnaesterac Crvene zvezde, ali nije uspeo dobro da zahvati loptu i ona je otišla pored gola.

13. minut: Marin! Povukao je loptu, šutirao je, ali je štoper Partizana blokirao šut i lopta je otišla u korner.

8. minut: Još jedan korner za Partizan. Još jedan loše izveden korner crno-belih.

7. minut: Dobra kontra Zvezde, Žander je kao munja preleteo pola terena, ali na kraju je Ostojić izbacio ovu loptu.

6. minut: Prvi korner za Partizan, ali nema šanse iz ovog prekida.

4- minut: Odmah šansa i za Crvenu zvezdu. Vulić nije mogao kroz trojicu crno-belih, ali su na kraju crveno-beli došli do kornera.  Iz kornera Žander pokušava glavom, ali daleko od gola.

3. minut: Prva šansa na meču! Asano šalje loptu na stranu, sam je Filip Stevanović, ali supetalentovani krilni igrač Partizana šutira pored gola!

2. minut: Nešto krači prekid iz čudnog razloga - linijski sudija je ostao bez zastavice.

1. minut: Počeo je meč, prvi udarac na meču izveo je Partizan.