Nema šale sa Lajpcigom: Tri "komada" u Bremenu i povratak na prvo mesto Bundeslige!

21.09.2019

18:43

Fudbaleri Verdera iz Bremena poraženi su na svom terenu od Lajpciga sa 3:0 u poslednoj utakmici subotnjeg programa u petom kolu Bundeslige.

Fudbaleri Lajpciga

Kakva forma RB Lajpciga! Trinaest datih i samo tri primljena gola - Četiri pobede i jedan remi u pet utakmica Bundeslige ove sezone!

Verder je već posle trinaest minuta utakmice imao zaostatak, a strelac gola bio je kapiten gostiju, štoper Vili Orban.

Dvadesetak minuta kasnije, "zeleni" ponovo vade loptu iz mreže, ovoga puta precizan je bio vezista, Marcel Sabitzer.

Sa velikih 0:2 je Lajpcig ušao u drugo poluvreme, Verder je pokušao da krene napred i trud mu se pomalo isplatio jer je u 64. minutu dobio poklon, igrača više!

Posle igranja rukom, drugi žuti karton dobio je Konrad Lajmer.

Ipak, to nije poguralo domaćina, već je gost na sedam minuta pred kraj stigao do velikih i konačnih 0:3.

Lajpcig u narednom kolu dočekuje Šalke, dok Verder putuje u Dortmund na noge Borusiji.