Liga šampiona: Napoli srušio šampiona Evrope, Tadićev Ajaks ubedljiv, Čelsi pao u Londonu!

17.09.2019

18:50 >> 21:12

Od 21 čas odigrano je šest mečeva prvog kola Lige šampiona. Pobede su upisali Ajaks, Napoli, Salcburg, Valensija i Lajpcig, dok je na mečevima Dortmunda i Barselone, kao i bilo nerešeno.

Dris Mertens

U derbiju dana Napoli je na svom stadionu savladao šampiona Evrope Liverpul sa 2:0. Oba gola pala su u završnici utakmice.

U prvom poluvremenu vođen je pravi taktički rat Anćelotija i Klopa, pa smo od očekivane goleade dobili poprilično neinteresantan meč. Napoli je bio bliži golu, ali je Adrijan imao nekoliko sjajnih intervencija.

Drugo poluvreme donelo je više zanimljivih situacija, ali smo na gol morali da čekamo do 82. minuta. Robertson je neoprezno srušio Kaljehona u svom šesnaestercu, a Mertens je bio siguran sa bele tačke. Liverpul je krenuo na sve ili ništa, ali je do kraja utakmice uspeo samo da primi još jedan gol. Van Dajk je pogrešio, a kiks je iskoristio Fernando Ljorente da savlada nemoćnog Adrijana i donese trijumf svom timu.

U drugom meču ove grupe Salcburg je na svom stadionu deklasirao Genk sa 6:2. Het-trik i to u prvom poluvremenu postigao je Haland, a pored njega u strelce su se upisali Čan, Soboslai i Ulmer. Za ekipu Genka golove su dali Lucumi i Samata.

GRUPA E

Napoli - Liverpul 2:0 - Mertens 82, Ljorente 92. minut

Salcburg - 6:2 - Haland 2, 34, 45, Čan 36, Soboslai 45+2, Ulmer 66. minut

U grupi F odigran je samo jedan meč od 21h, u derbi meču Dortmund i Barselona odigrali su nerešeno 0:0 i razočarali sve ljubitelje fudbala.

Ranije tokom dana u okviru ove grupe Inter i Sparta odigrali su takođe nerešeno, 1:1.

GRUPA F

Inter - Sparta 1:1 - Barela 92. minut/Olajinka 63. minut

Borusija Dortmund - Barselona 0:0

Takođe i u grupi G odigran je samo jedan meč u večernjem terminu. Ekipa Lajpciga savladala je u gostima Benfiku sa 2:1. Oba gola za Nemce postigao je Verner, dok je jedini strelac za domaćina bio Seferović.

Od 18:55 u okviru ove grupe Lion i Zenit su remizirali 1:1.

GRUPA G

Lion - Zenit 1:1 - Depaj 50. minut/ Azmun 41. minut

Benfika - Lajpcig 1:2 - Seferović 84. minut/ Verner 69, 79. minut

Fudbaleri Ajaksa krenuli su ubedljivom pobedom. Ekipa Dušana Tadića sa 3:0 je na svom terenu savladala Lil. Tadić se nije upisao u strelce, ali je odigrao još jedan izuzetan meč. Golove za Kopljanike postigli su se Promes, Alvarez i Taljafiko,

U drugom meču ove grupe, Valensija je napravila veliko iznenađenje u Londonu. Španski tim savladao je Čelsi golom Rodriga sa 1:0. Barkli je u 84. minutu promašio penal za Čelsi.

GRUPA H

Ajaks - Lil 3:0 Promes 18 - Alvarez 50, Taljafiko 62. minut

Čelsi - Valensija 0:1 - Rodrigo 74. minut

Najzanimljivije detalje mogli ste da pratite na našem sajtu

22:51 - GOOOOOOOL! Fernando Ljorente rešava pitanje pobednika u Napulju, 2:0.

22:43 - GOOOOOOOL! Seferović vraća Benfiku u igru protiv Lajpciga i smanjuje na 2:1.

22:41 - GOOOOOOOL! Mertens sa bele tačke postiže pogodak i donosi prednost Napoliju protiv Liverpula, 1:0.

22:38 - GOOOOOOOL! Verner postiže i drugi gol, Lajpcig uvećava prednost protiv Benfike na 2:0.

22: 34 - GOOOOOOOL! Šok u Londonu, Valensija je povela protiv Čelsija golom Rodriga, 0:1.

22:28 - GOOOOOOOL! Junuzović postiže šesti gol za Salcburg protiv Genka, 6:2. Gol je pao i u Lisabonu, Lajpcig je golom Vernera poveo protiv Benfiike sa 1:0.

22:19 - GOOOOOOOL! Taljafiko postiže treći gol za Ajaks, Kopljanici sada imaju 3:0 protiv Lila.

22:13 -  GOOOOOOOL! Sedmi gol u Salcburgu, Genk preko Samate smanjuje na 5:2.

22:07 - GOOOOOOOL! Prvi gol u drugom poluvremenu postigao je Ajaks, strelac je Alvarez, 2:0.

21:48 - GOOOOOOOL! Neverovatan meč u Austriji, Salcburg postiže i peti pogodak u prvom poluvremenu, strelac Soboslai, 5:1.

21:45 - GOOOOOOOL! Haland stiže do het-trika već u prvom poluvremenu, Salcburg vodi sa 4:1.

21:40 - GOOOOOOOL! Goleada u Ausrtiji, Genk preko Lucumija smanjuje prednost Salcburga, 3:1.

21:37 - GOOOOOOOL! Salcburg nastavlja da razbija Genk, ovog puta gol je postigao Hvang Hi-Čan, ogromnih 3:0.

21:35 - GOOOOOOOL! Salcburg uvećava prednost protiv Genka, Haland je još jednom zatresao mrežu rivala, 2:0.

21:19 -  GOOOOOOOL! Ajaks je poveo protiv Lila golom Promesa, 1:0.

21:02GOOOOOOOL! Salcburg vodi sa 1:0 protiv Genka.  Strelac je Haland.

21:00 - Počeli su mečevi večernjeg programa