Tadić golom potvrdio Ligu šampiona za Ajaks

28.08.2019

20:58

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Apoel sa 2:0 u Amsterdamu i tako se plasirali u grupnu fazu Lige šampiona. Gol za 2:0 postigao je Dušan Tadić. Pored njih plasman dalje ostvarili su Slavija iz Praga, odnosno Klub Briž

Dušan Tadić

Ekipa našeg Dušana Tadića ostvarila je plasman u grupnu fazu Lige šampiona pobedom u Amsterdamu nad kiparskim šampionom.

Prvi gol na meču postigao je Edson Alvarez u 43. minutu i osigurao svojoj ekipi mesto među 32 najjače ekipe u Evropi, a pobedu potvrdio naš reprezentativac Dušan Tadić u 80. minutu.

Pored tima iz Amsterdama u grupnu fazu se plasirala i Slavija iz Praga koja je istim rezultatom kao i u prvom meču (1:0) bila bolja od Kluža i u revanšu golom Jana Borila u 66. minutu. Takođe, u elitu će i Klub Briž koji je posle 1:0 u Lincu protiv LASK-a odigrao 1:1 u Belgiji.

Domaći su vodili golom Hansa Vanakena u 80. minutu, a nadu gostima dao je Žoao Klaus u 74. Ipak, potvrdu prolaska Belgijanaca potvrdio je Emanuel Denis golom u 89. minutu.

Sada su poznati svi učesnici grupne faze Lige šampiona, a žreb će biti obavljen ovog četvrtka od 18.00 u Monte Karlu.

SASTAVI ŠEŠIRA

Prvi: Liverpul, Čelsi, Barselona, Bajern, Juventus, Mančester Siti, PSŽ i Zenit.

Drugi: Real, Atletiko, Borusija Dortmund, Napoli, Šahtjor, Totenhem, Ajaks i Benfika.

Treći: Lion, Bajer Leverkuzen, Salcburg, Olimpijakos, Klub Briž, Valensija, Inter i Dinamo Zagreb.

Četvrti: Crvena zvezda, Lokomotiva Moskva, Genk, Galatasaraj, Lajpcig, Slavija Prag, Atalanta, Lil.