Ajntraht ne može bez Jovića!

25.08.2019

16:10

Fudbaleri Lajpciga pobedili su Ajntraht iz Frankfurta na svom terenu u drugom kolu Bundeslige rezultatom 2:1 i zadržali stoprocentan učinak u tom takmičenju.

Detalj sa meča Ljpcig vs. Ajntraht

"Bikovi" su, posle trijumfa na strani nad Union Berlinom na startu od 4:0, upisali i prvu pobedu u sezoni pred svojim navijačima.

Najzaslužniji za to bili su strelci Timo Verner i Jusuf Jarari Polsen.

Verner, koji je u nedelju produžio saradnju sa klubom do 2023. godine, pogodio je u 10. minutu sjajnim volej udarcem posle kornera i asistencije Polsena, da bi sličan pogodak dao i danski reprezentativac u 80. minutu.

Ovoga puta sa leve strane je centrirao Forsberg, a sjajni napadač volejom poslao loptu kroz noge golmana Trapa.

Jedini pogodak za Ajntraht, za koji je Dejan Joveljić debitovao u startnoj postavi i na terenu bio ceo meč, dao je Pasiensija u 89. minutu posle ubačene lopte Čendlera.

U redovima "orlova" svih 90 minuta je odigrao i Filip Kostić, dok je Mijat Gaćinović van tima zbog povrede.