Pršti u Bundesligi i kad ne igraju Bajern i Borusija: Dan preokreta, Leverkuzen krenuo silovito!

15:56

Burno je bilo u 2. kolu nemačke Bundes lige iako nisu igrali Bajern i Borusija! Najzanimljivije bilo je u sudaru Hofenhajma i Verdera iz Bremena. Leverkuzen je krenuo silovito u novoj sezoni!

Detalj sa meča Verder vs. Hofenhajm

Leverkuzen je izgleda rešio da jednu sezonu počne na visokom nivou.

Oni su briljirali u prvom poluvremenu protiv Fortune Dizeldorf, već nakon 45 minuta su vodili sa 0:3 i tada je sve bilo rešeno.

Luis Bejker je autogolom počeo ovaj meč, Leverkuzen je na taj način stigao do prednosti, da bi u 33. minutu Aranguiz povisio na 0:2.

Velikih 0:3 postavlja Belarabi u 39. minutu utakmice.

Do kraja utakmice domaćin uspeva da smanji rezultat i da postigne počasni gol preko Moralesa.

U jednom od derbija Hofenhajm je dočekao Verder iz Bremena, a na kraju pobeda domaćina posle velike drame.

Fulkrug je doveo goste u prednost nakon odličnog skoka posle izvedenog kornera pred kraj prvog poluvremena, da bi na potpuno isti način Bičakčić izjednačio u 54. minutu.

Do 2:1 Hofenhajm dolazi preko Bebua u 59. minutu, a Verder do 2:2 preko Osaka u 81. minutu utakmice iako je gost ostao sa igračem manje četiri minuta pre izjednačenja kada je Egenštajn dobio drugi žuti karton.

Pobedu domaćinu donosi Kaderabek par minuta pre kraja regularnog dela meča.

Miloš Veljković zbog povrede nije igrao za goste.

Augsburg je danas vodio sve do 80. minuta utakmice, ali nije uspeo da savlada Union Berlin.

Prvi gol na ovom meču smo videli u 59. minutu kada je Vargas uspeo da postigne gol sa par metara nakon asistencije Niderlehnera. Ipak, gosti stižu do boda preko Poltera u 80. minutu utakmice.

Neven Subotić je odigrao čitav meč za Union Berlin.

Borusija iz Menhengladbaha se mučila na gostovanju Majncu, gubila, ali je totalno preokrenula rezultat u poslednjih petnaestak minuta utakmice.

Još jedan povratnik u Bundesligu, Paderborn, nije uspeo da pobedi na svom terenu. Oni su preko Mambe stigli do prednosti, ali i na ovoj utakmici smo videli preokret i to već u prvom poluvremenu.