Sat u Bernu stao na dvojci: Odluka pada u Beogradu, VAR spasio Bojse!

21.08.2019

18:40 >> 21:11

Pobeda protiv jako kvalitetne ekipe Jang Bojsa bila je nadomak ruke, ali je skrivljeni penal učinio da se crveno-beli u Beograd vrate sa i dalje prilično povoljnim rezultatom, koji im uliva mnogo optimizma u revanšu.

RepublikaFoto: ST/Danijel Kokanović
Fudbaleri Crvene zvezde

Utakmica u Bernu počela je na najgori način za ekipu Crvene zvezde. Fudbaleri Jang Bojsa iskoristili su prvu priliku na meču i poveli već u 7. minutu.  Fon Balomos je ispucao loptu, Žan-Pjer Nsame je dobio u skok duelu Ivanića i glavom spustio loptu pred kazneni prostor Zvezde. Iz drugog plana sjajno se između štopera Zvezde ubacuje Rože Asalea, koji beži Pankovu, šutira po sredini, a fudbal prolazi ispod Borjana u mrežu.

Samo tri minuta kasnije Ejbišer je iz izgledne situacije loše šutirao. Ovaj promašaj kao da je malo razbudio crveno-bele, koji su polako preuzimali incijativu. To se srpskom klubu isplatilo već u 18. minutu, kada je Degenek poravnao na 1:1. Marin je ubacio loptu na drugu stativu, štoper Zvezde šutira glavom sa više od deset metara, lopta je u visokom luku preletela golmana i defanzivca Jang Bojsa koji je bio na gol-liniji i završila pod prečkom!

Zvezda je nastavila sa dobrom igrom, pa je Garsija dva minuta kasnije odlično tukao iz daljine.

Jang Bojs se tek sredinom prvog dela opasuljio od primljenog gola, pa je u 26. minutu imao dve neverovatne šanse u jednom napadu, ali je fantastični Milan Borjan sa dve neverovatne intervencije ponovo spasao svoj tim.

Do kraja poluvremena oba tima imala su po još jednu izglednu priliku. Prvo je Marin promašio zicer iz čiste situacije, pošto je Lustemberger izbacio loptu sa gol linije.

Bojsi su preko Ngamaleua mogli do vođstva, ali je neverovatni Borjan još jednom spektakularnom odbranom ostavio Zvezdu na 1:1.

Kakav početak drugog poluvremena i debi za pamćenje! U 46. minutu meča Mateo Garsija se odlično snašao i uspeo je da pogodi za preokret - 1:2! Milojeviću se hrabrost isplatila, a Argentinac je pokazao da zna da igra fudbal.

Iskusni Oro nije mogao da zamisli bolji početak. Posle minut na terenu je dobio šansu da šutira penal i pogodio za 2:2. Ngamelu je prošao po desnom krilu, Boaći ga pratio, mogao da pravi faul na 30 metara, ali je odlučio da čeka i ukliza u šesnaestercu. I pogrešio.

Loptu je kačio sigurno, ali i Ngamelua. Izgledalo je da je start čist, ali uz pritisak sa tribina, Holanđanin Makeli je odlučio da konsultuje VAR i potom pokaže na belu tačku.

Igrači Zvezde pozdravljaju "Delije"

Revanš utakmica na programu je narednog utorka od 21 čas na stadionu Rajko Mitić.

KRAJ UTAKMICE:

JANG BOJS - CRVENA ZVEZDA 2:2

90+4. minut - Dve šanse sa obe strane, Ivanić i Pasnakt preko gola

* Nadoknada vremena je pet minuta

89. minut - Velika prilika za Jang Bojs, ali ponovo velika sreća za prvaka Srbije

86. minut - imala je Zvezda korner, ali ništa od prilike za prvaka Srbije posle istog

84. minut - Ispao je Milan Borjan, a Gobeljić skida loptu sa gol linije! Njegoš Petrović menja Aleksu Vukanovića

77.minut - Tomane debituje u Evropi, ulazi umesto Boaćija

75. minut - VAR JE PRESUDIO, PENAL ZA JANG BOJS! Oro precizan iz penala, Jang Bojs - Crvena zvezda 2:2

72. minut - Odlična prilika za Jang Bojs, ali lopta posle udarca glavom ide preko gola

67.minut - Nova odbrana Borjana, posle kornera, nema opasnosti za Crvenu zvezdu

64. minut - Dve prilike za Jang Bojs, kasnio  je Pankov, ali sreća za prvaka Srbije

Delije u Bernu

61. minut - Udarac Milana Rodića glavom preko gola posle kornera

59. minut - Faul i žuti karton za Žandera

55. minut - Prva izmena u redovima šampiona Srbije - Žander je zamenio debitanta i strelca drugog gola, Mateu Garsiju

52. minut - Velika gužva u šesnestercu Crvene zvezde posle kornera Jang Bojsa, ali bez opasnosti za Zvezdu

49. minut - Slobodan udarac za Zvezdu, Marko Marin šutira preko gola

46.minut - Odličan centaršut Gobeljića, Garsija se lepo snašao i postigao prvenac u crveno-belom dresu! Jang Bojs 1:2 Crvena zvezda1

KRAJ PRVOG POLUVREMENA:

JANG BOJS 1:1 CRVENA ZVEZDA

45+3. minut - Poslednja šansa za fudbalere Crvene zvezde. Udarac MIloša Degeneka, ali lopta odlazi pored gola

45+2. minut -  Solidan pokušaj Boaćija, ali hvata loptu Von Balmos

* Nadoknada vremena tri minuta

45. minut - Greške sa obe strane na sredini terena, sada malo jači pritisak Jang Bojsa

42. minut - Siero ruši Marka Marina, jak faul, ali bez kartona za fudbalera domaćeg tima

Jang Bojs - Crvena zvezda

39. minut - Još jednom Milan Borjan! Ngamaleu šutira i nova intervencija golmana Zvezde!

38. minut - Čaroban pas Marina, kasnio je za korak Boaći! Prethodno žuti karton dobija Nsame

37.minut - Kakva prilika i promašaj za Marka Marina! Pas Garsije za kapitena, ovaj je prebacio je golmana Von Balmosa, ali defanzivac Jang Bojsa "vadi" loptu sa gol linije

35.minut - Pokušaj domaćeg tima, ali posle udarca glavom lopta ide pored gola

31. minut - Naizmenični napadi dva tima, ritam utakmice je spušten posle gola Miloša Degeneka

26. minut - Dve neverovatne odbrane Milana Borjana! Prvo je odbranio udarac Nsameu sa nekih pet metara, da bi potom bio siguran i nakon šuta iz daljine, skrenuo je loptu u korner.

22.minut - Tukao je Mateo Garsija, ali je golman Von Balmos uhvatio loptu. U narednom napadu Nsame pravi faul

18.minut - Izjednačenje u Bernu! Korner je izveo Marko Marin, a Miloš Degenek je udarcem glavom savladao domaćeg golmana! Jang Bojs 1:1 Crvena zvezda

15. minut - Potpuna dominacija Jang Bojsa, vezni red Crvene zvezde trenutno bez igre

10. minut - Pokušala je Zvezda, ali ne prolazi centaršut Vukanovića.

Delije napunile gostujuću tribinu u Bernu

7. minut -  Jang Bojs vodi 1:0, strelac Asale! Greška Zvezdine odbrane, Ivanić je izgubio duel u skoku, Pankov i Gobeljić kasne, Borjan nemoćan.

5.minut - Prvi pokušaj za Zvezdu, Kanjas visoko preko gola

2.minut - Prvi faul na utakmici, Mateo Garsija prekida akciju domaćina. Pokušao je Ulises Garsija, ali sigurno je boksovao Borjan

UTAKMICA JE POČELA, SREĆNO SRPSKOM ŠAMPIONU!

20.58 - Dve ekipe su na terenu!

20.52 -  GRMI SA TRI TRIBINE: ZVEZDA, ZVEZDA!

20.40 - Ovo je utakmica u kojoj se sastaju prošlosezonski učesnici grupne faze Lige šampiona. Zanimljivo, obe ekipe su skupile po četiri boda i napravili velike pobede – Crvena zvezda je savladala sada već prvaka Evrope Liverpul, dok je Jang Bojs bio bolji na svom stadionu od Juventusa

20.35 - Crvena zvezda je do plej ofa za Ligu šampiona stigla od prvog kola, a redom su pred prvakom Srbije padali litvanska Suduva, finski Helsinki i danski Kopenhagen. Sa druge strane, Jang Bojs zbog jakog koeficijenta prvenstva, kvalifikacije kreće od poslednje faze.

20.25 - Glavni sudija ove utakmice je Holanđanin, Dani Makeli. Holanđanin je prethodne sezone sudio na šest utakmica u Ligi šampiona i polufinale Lige Evrope, a danas će mu pomoćnici biti Dario Dijks i Hesel Stigstra

Delije polako pristižu na tribine

20.15 - Ovo neće biti prvi međusobni duel Crvene zvezde i Jang Bojsa, jer su se ove dve ekipe već sastale u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Bilo je to u sezoni 2003/2004, a zanimljivo prva utakmica se igrala u Cirihu jer se sadašnji stadion Švajcarska tada gradio. Prvi meč završen je remijem 2:2 u Švajcarskoj, dok je u revanšu Crvena zvezda slavila sa 3:0 u Beogradu

20.00 - Poznati su i sastavi timova za ovaj duel:

JANG BOJS (4-3-3): Von Balmos - Lotomba, Cesiger, Luštenberger, Garsija - Sijero, Ebišer, Martins Pereira - Asale, Nsame, Ngamaleu.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Pankov , Degenek, Rodić - Kanjas, Ivanić - Vukanović, Marin, Garsija - Boaći