Bilić slavio na debiju, pao dvostruki šampion Evrope!

03.08.2019

21:58

Vest Bromvič Albion je ostvario pobedu na gostovanju Notingem Forestu nakon preokreta u prvom kolu Čempionšipa.

Slaven Bilić

Ekipa Slavena Bilića pobedom je otvorila sezonu u Čempionšipu. Bilićev Vest Bromvič Albion slavio je na gostovanju Notingem Forestu 2:1 nakon preokreta.

Meti Keš je doveo domaći tim do prednosti u osmom minutu, ali je već u 15. Kajl Edvards poravnao rezultat.

Zatim je na scenu stupio napadač Vest Broma, Met Filips koji je u 26. minutu postigao spektakularan pogodak i ispostaviće se doneo svom timu trijumf.

Inače, ovo je bio prvi poraz Notingem Foresta kod kuće na startu takmičenja još od 1963. godine.

Najslavnije godine Foresta bile su krajem 1970-ih, kada su predvođeni Brajanom Klafom osvojili dve uzastopne titule u Kupu evropskih šampiona!