Partizanova rapsodija u Humskoj: Prvo poluvreme “pod ručnom”, u drugom lagana tri komada!

01.08.2019

18:20 >> 20:49

Partizan nastavlja pohod ka Evropi...U Humskoj, crno-beli su bili bolji od Konahs Kija ubedljivim rezultatom 3:0, a sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Radost fudbalera Partizana posle pogotka Stevanovića

Navijači Partizana su mnogo više očekivali od ekipe Save Miloševića, u prvom delu, bilo je prilika, ali mreža gostiju se nije zatresla u prvih 45.minuta meča.

Najbolju priliku imao je Sadik koji je lobovao golmana gostiju Brasa, posle šuta sa skoro polovine terena, ali je udarac bio blag pa je jedan od odbrambenih igrača gostiju stigao taj udarac.

U drugom poluvremenu rapsodija crno-belih… Upalili su motore domaći fudbaleri, i odlučno došli do ubedljive pobede.

Zoran Tošić je načeo mrežu gostiju u 54. minutu. Zanimljivo da je upravo “Bambi” ustupio mesto na terenu narednom strelcu – Ognjenu Ožegoviću koji se upisao u strelce u 68.minutu.

Posle sjajnog soloprodora, u kom je pokazao brzinu i da krije trik u nogama u strelce se upisao i Filip Stevanović za konačnih 3:0.

U narednom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, Partizan 8. avgusta dočekuje Malatiju iz Turske.

81. minut - Partizan napada i dalje, ali gosti su znatno smanjili intezitet utakmice

Radost fudbalera Partizana

74. minut - Rajko Brežančić je izašao iz igre, menja ga Slobodan Urošević

73. minut -  GOOOOL! Pet minuta posle drugog, dolazi i treći pogodak na ovoj utakmici. Strelac posle lepe i brze akcije bio je mladi Filip Stevanović

68.minut - GOOOOOL! Partizan duplira prednost, preko "povratnika", Ognjena Ožegovića. Brežančić je lepo centrirao, Suma je odložio za napadača crno-belih koji se odlično zagradio i matirao golmana Brasa.

63. minut - Iz igre izlazi strelac gola Zoran Tošić, menja ga Ognjen Ožegović

61. minut - Odlični potezi Sadika, umalo da postigne prvi pogodak u dresu Partizana, ali Moris skida loptu sa gol linije

59. minut - Partizan nastavlja sa pritiskom, odlična igra

53.minut - GOOOOOL! Prelepa akcija crno - belih: Povukao je Tošić, odigrao lepu akciju sa Sumom koji mu je vratio kad je ostao sam, a ovaj je prosledio loptu iza mreže za 1:0

52. minut - Postigao je pogodak Sadik, ali sudija je podigao zastavicu

50. minut - Udarac Pavlovića i odbrana golmana Brasa

47. minut - Odmah prva šansa u drugom delu igre za Partizan. Udarac Sume sa distance pored gola

* Malatija je slavila u Ljubljani sa 0:1 golom Jahovića i prošla u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Bolji iz ovog dvomeča će igrati protiv predstavnika iz Turske

46. minut - Drugo poluvreme je počelo

Prva izmena u redovima Partizana: Mladi Filip Stevanović menja Đorđa Ivanića

KRAJ PRVOG POLUVREMENA : PARTIZAN 0:0 KONAHS

45+1. minut - Odlična prilika! Bras je izleteo, Sadik ga je lobovao, ali je kapiten gostiju Horan stigao loptu i ispucao je

45. minut - Nadokanada prvog poluvrema - 3 minuta

43. minut - Lepa ideja Zdjelara i Miletića, dubinska lopta nakon ubacivanja desnog beka, ali Bras hvata loptu

* Malatija vodi u Ljubljani! 0:1 - Strelac je bio Jahović.

38. minut - Pokušao je Suma iz slobodnog udarca, ali je ponovo lopta došla samo do živog zida

33. minut - Sada i golman Bras na travi, lekarska ekipa gostiju je na terenu

Ivanović u duelu sa fudbalerom Konahsa

28. minut - Trenutno 4:1 u šutevima za crno - bele, samo jedan u okvir gola Brasa

* U Ljubljani i dalje 0:0

24. minut - Pokušao je Tošić iz slobodnog udarca, ali lopta ne ide dalje od živog zida

* Navijačka grupa "Partizanovci" parolom i skandiranjem imena i prezimena se oprostila od novinara RTS-a, Igora Bulata

22. minut - Nova šansa za Partizan, ali Sadik ponovo pored gola

RepublikaFoto: starsport
Partizan vs Konahs

20.minut - Lep dubinski pas, ali bez opasnosti po golmana Brasa, Ivanović nije uspeo da dođe do lopte

16. minut - Lekarska ekipa Partizana na terenu, Đorđe Ivanović na zemlji

RepublikaFoto: Republika.rs
Zahvalnica navijača Partizana pristalicama Slovana

* - "Hvala navijačima Slovana iz Bratislave i slovačkom narodu za podršku"

9.minut - Magičan pas Tošića, izbacio je Sadika jedan na jedan sa Brasom, ali mladi napadač šutira pored gola

* Trenutni rezultat u Ljubljani je 0:0 , Olimpija sa ovakvim razvojem događaja prolazi dalje, ali ima i crveni karton od 38. minuta utakmice

5. minut - Suma je opasno startovao na fudbalera Konahsa, koji je i dalje na zemlji, lekarska ekipa je na terenu

* Na tribinama stadiona Partizana, našao se transparent kojim su se navijači crno-belih oprostili od preminulog novinara, Igora Bulata

RepublikaFoto: Republika
Ilustracija

1. minut - Utamica je počela, prvi napad imaju fudbaleri gostujućeg tima.

20.50 - Na tribinama stadiona Partizana na desetak minuta do početka utakmice je oko 8000 gledalaca, za sada

20.40 - Glavni sudija ove utakmice je 33-godišnji Portugalac, Luis Miguel Branko Godinjo

20.30 -  Partizan je samo jednom dočekao neki velški klub i tada je zabeležena najveća pobeda u celokupnoj istoriji kvalifikacija za Ligu šampiona. Momci tadašnjeg trenera Stanojevića su pre 10 godina savladali Ril, šampiona Velsa sa 8:0

Kao i komšije iz Rila, i Konahs ima loše iskustvo igranja utakmica u Srbiji. Oni su pre tri godine izvukli Vojvodinu u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Tada su u Novom Sadu poraženi u prvoj utakmici sa 1:0

20.20 - Sastavi:

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Brežančić - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Suma, Ivanović - Sadik

Klupa: Stevanović N, Vujačić, Pavlović L, Ožegović, Urošević, Stevanović F, Smiljanić

Trener: Savo Milošević

KONAHS KI (4-1-4-1): Bras - Dizni, Roberts, Horan, Holms - Herison - Insal, Moris, Oven, Pul - Vajld.

Klupa: Grin, Farguharson, Bakare, Vulfi, Harvud, Vinjal, Vir

Trener: Endrju Morison