Šampion evrope na prvom ozbiljnom testu poražen, Klopa "rastužio" bivši klub!

20.07.2019

10:25

Ovaj poraz ne boli, ali opominje... Fudbaleri Borusije Dortmund bili su bolji od Liverpula u prijateljskom meču (3:2).

Jirgen Klop

U centru pažnje bio je menadžer "crvenih" Jirgen Klop. Igrao je protiv svog bivšeg kluba i sigurno mu se ne sviđa što je porazom započeo sezonu.

Pako Alkaser je načeo "Redse" već nakon tri minuta. Hari Vilson je izjednačio do poluvremena, a onda na startu drugog dela, za pet minuta, Dortmund postigao dva gola nakon loše reakcije odbrane Liverpula, Dilejni i Jakob Brun Larsen su pogodili mrežu "Redsa."

Na kraju, sa bele tačke Bruster nakon prekršaja nad Benom Vudburnom postavlja konačnih 3:2.

To je prvi poraz Liverpula, prilika za popravni je već sutra u Bostonu, na "Fenvej Parku" igraju sa Seviljom. "Crveni" su na ovom meču igrali bez velikog broja standarnih igrača.