Trese se Engleska: Benitez odlazi, stiže "Specijalni" sa "specijalnim" saradnikom!
Tek što je Njukasl zvanično objavio da od 1. jula Rafa Benitez više neće biti menadžer tog tima, počele su spekulacije o njegovom nasledniku. Šuška se da bi "svrake" mogao da predvodi Žoze Murinjo.
Foto: Tanjug/APDok se Žoze Murinjo nedavno zabavljao gledajući tenis na Kvinsu, neki mediji mu već dodeljuju novi posao. Bivši menadžer Mančester junajteda i Čelsija je po pisanju Kalčomerkata blizu Njukasla koji će od jula biti bez menadžera jer odlazi Rafael Benitez.
Italijani pišu o prelasku Murinja zapravo najviše zbog toga što bi njegov asistent mogao da bude nekadašnji štoper Intera Marko Materaci. Portugalac je sa njim sarađivao u Interu kada je taj klub 2010. osvojio Ligu šampiona u Interu. Marko je pričao da je imao fenomenalan odnos sa Žozeom, koji ga je 2008. godine ubedio jednom SMS porukom da ostane u ekipi.
Inače Njukasl će osim promene menadžera verovatno promeniti i vlasnika jer Majk Ešli verovatno treba da proda klub za 350 miliona funt
Ako bi se vlasnička struktura zaista promenila to bi moglo da dovede do ozbiljnijih ulaganja u sastav "svraka" pa ovakav trenerski transfer i ne bi izgledao kao puka maštarija italijanskih novinara.
Na listi želja "svraka" navodno je i doskorašnji trener Milana Đenaro Gatuzo.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.

Komentari (0)