Moćni Senegal laganom pobedom otvorio KAN!

23.06.2019

19:25

Fudbaleri Senegela opravdali su ulogu favorita i upisali startnu pobedu na Kupu afričkih nacija. Mane i drugovi su sa pola gasa savladali Tanzaniju sa 2:0.

Fudbaleri Senegala su imali razloga za slavlje

Senegal je trijufmovao golovima Keite Baldea i Krepina Dijate. Mbaje Nijang je propustio dve šanse na samom startu meča, delovalo je da bi Tanzanija mogla da uvede meč u mirniji tok ali Keita Balde je postigao vodeći gol.

Napadač Intera se odlično snašao posle dodavanja Idrise Geja i preciznim udarcenm sa Manulu. Slično je bilo i u drugom poluvremenu, kada su prilike propuštali Kujate i Nijang, a onda je Dijate snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora postavio konačan rezultat meča.

Slavlje Siseove selekcije moglo je da bude i ubedljivije da je Ismaila Sar iskoristio odličnu priliku u 85. minutu meče.