Danci obradovali Srbiju!

20.06.2019

18:42

Fudbaleri Danske upisali su prvu pobedu na Evropskom prvenstvu za mlade u duelu sa Austrijom u okviru Grupe B u kojoj se takmiči i Srbija. Danska je nakon poraza u prvom kolu u Grupi B od Nemačke, bila bolja od Austrije i slavila 3:1.

Joakim Mehele - Strelac prvog gola za Dance

Austrija sada ima pobedu protiv Srbije i poraz.

Danska je povela u 33. minutu, a strelac je bio Joakim Mehele koji je uspeo da izbegne trojicu defanzivaca Austrije i prevari i njih i golmana.

Već u 47. minutu Austrija je došla do izjednačenja preko Filipa Lajnharta, a u 71. minutu Austrijanci su promašili penal. Neprecizan je sa bele tačke bio Kristog Baumgartner.

Za promašen penal stigla je kazna šest minuta kasnije u vidu novog gola Mehelea na dodavanje Andreasa Skov Olsena.

Olsen je sjajnu igru na ovom meču krunisao i golom nakon solo prodora u trećem minutu nadoknade kada je pogodio za konačnih 3:1.

Drugi meč u ovoj grupi igraju Srbija i Nemačka od 21 sat. U polufinale će proći samo tri prvoplasirane selekcije i najbolja drugoplasirana.