Lacio savladao Sampdoriju na gostovanju bez Sergeja!

Autor: B92, Republika

28.04.2019

19:11

Fudbaleri Lacija odneli su pobedu iz Đenoe pošto su bili bolji od Sampdorije rezultatom 2:1.

Lacio je zabeležio trijumf uprkos odsustvu jednog od najboljih igrača ekipe Sergeja Milinković-Savića, koji je odradio suspenziju zbog crvenog kartona.

Ekipa iz Rima je pobedom prišla na bod zaostatka Atalanti, koja je na mestu koje vodi u Ligu Evrope, uz utakmicu manje.

Gosti iz prestonice meč su rešili već posle prvih 45 minuta, a strelac oba gola bio je napadač Felipe Kaisedo.

Na 2:1 uspeo je da smanji Kvaljarela u nastavku, ali Sampdorija nije uspela da dođe do još jednog gola, pre svega zbog nedostatka jednog igrača na terenu, koji je prouzrokovao Gaston Ramires crvenim kartonom.

Prethodno, SPAL i Đenova, odnosno Kjevo i Parma, su odigrali nerešeno, 1:1. Darko Lazović je proveo ceo meč na terenu za Đenovu, ali ostao bez učinka.