Bramal Lejn u ekstazi, Šefild blizu Premijer lige!

27.04.2019

18:35

Fudbaleri Šefild Junajteda napravili su ogroman korak ka plasmanu u Premijer ligu. Ekipa Krisa Vajldera je na svom Bramal Lejnu savladala Ipsvič sa 2:0.

Kris Vajlder

Ovim trijumfom Šefild je stigao do 88. boda i ima šest više od trećeplasiranog Lidsa, koji ima i meč manje. Ukoliko Lids ne zabeleži trijumf nad Aston Vilom, Šefild bi već sutra mogao da i zvanično bude promovisan u Premijer ligu, prvi put posle sezone 2006/2007.

Oni su u međuvremenu proveli i šest sezona u trećem rangu takmičenja, a u Čempionšip su se vratili 2017. godine.

Domaćin je postigao po gol u oba poluvrema. Prvo je Hogan u 25. minutu doneo prednost Šefildu, a konačnih 2:0 postavio je O'Konel u 72.

U poslednjem kolu Šefild gostuje Stouku, a poslednjeplasirani Ipsvič će se na svom stadionu oprostiti od Čempionšipa na utakmici protiv Lidsa.