ZVEZDA POTVRDILA DA JE GLAVNA U SRBIJI: Derbi obeležili faulovi, dva penala, crveni karton, tri gola

25.04.2019

19:00 >> 18:51

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan, u derbiju koji su obeležili faulovi i ne toliko tečna i lepa igra, ali i dva penala, po jedan na obe strane, konačan ishod - 2:1.

FK Crvena zvezda

Prvo poluvreme prošlo je sa svega nekoliko šansi, od kojih je najbolja viđena u prvom minutu kada je u kapitenskom okršaju prezimenjaka, Filip Stojković levom nogom šutirao i zagrejao rukavice Vladimiru.

Na drugoj strani Danilo Pantić je bio u najizglednijoj šansi, ali posle njegovog udarca Milan Borjan nije ni morao da interveniše.

Bakljade na obe strane, i sa juga i sa severa, ali ono što je obeležilo prvi deo meča jesu faulovi – 27 za 45. minuta + 4 kornera i ko zna koliko auta.

Veći deo drugog dela je protekao u laganom ritmu, a "živost" u meč uneli su igrači crveno-belih sa dva gola.

Najpre je Ben pogodio sa penala, pošto je oboren u kaznenom prostoru, u 60. minutu meča.

Dvadeset minuta kasnije Vukanović postiže gol. Protrčao je pored Uroševića i faktički sa penala zakucao loptu u mrežu. Oba puta je u odbrani crno-belih kiksnuo upravo Urošević.

Gol nade za Partizan doneo je Rikardo sa bele tačke, nakon što je Marin faulirao Zdjelara u kaznenom prostoru, ali nije bilo dovoljno vremena da se rezultat poravna.

Do kraja meča crveni karton za Strahinju Pavlovića.

U narednom kolu Zvezda gostuje u Novom Sadu ekipi Vojvodine 1. maja od 16 časova. Partizan dva sata kasnije igra protiv Mladosti.

Tok meča:

II poluvreme

Kraj meča

90. minut; GOOOOOL: Zdjelar oboren u kaznenom prostoru Zvezde. Siguran egzekutor Rikardo

87. minut: Musa umesto Nikolića - druga izmena Partizana na meču

82. minut: Ivanić je posle dve asistencije, uputio je pas Benu pre penala mogao da se upiše u strelce iz odlične pozicije, ali je šutirao preko gola

80. minut: GOOOOOL - Vukanović pogađa mrežu na debiju u derbijima. Pored Uroševića, iz trka sa penala pogađa za 2:0

80. minut: Saša Ilić ulazi umesto Danila Pantića

73. minut: Druga izmena za kojom poseže Vladan Milojević - Čaušić menja Jovičića

70. minut: Aleksa Vukanović ulazi u igru umesto Bena

67. minut: Đorđe Ivanović ulazi umesto Zorana Tošića

59. minut: GOOOOOL: Milovan Ristić je siganalizirao sudiji Novaku da je penal za Zvezdu. Urošević je vukao Bena u kaznenom prostoru. Ben je pogodio mrežu Stojkovića

49. minut: Efikasna akcija Zvezde ali bez završnice

46. minut: Drugi deo meča je počeo lepom akcijom Partizana

I poluvreme

47. minut: Slobodnjak nadomak kaznenog prostora Partizana. Ben samo do živog zida

45. minut: Sudija je produžio dva minuta. Pavlović dobija žuti

44. minut: Ivanić je pokušao iz slobodnjaka ali lopta odlazi pored gola

39. minut: Babić posle duela sa Rikardom dobija "žutu kartu". Pavkov dobar u defanzivi

35. minut: Dobra akcija crveno-belih koju je predvodio Marin, na kraju korner kom su crno-beli odoleli

33. minut: Jedna od baklji završila je u terenu

RepublikaFoto: Republika

25. minut: Ostojić fauliran od strane Pavkova, posle centriranja Marina u kazneni prostor. 20 faulova za manje od 30 minuta igre

20. minut: Zdjelar i Marin u duelu. Bivđi igrači Olimpijakosa nisu štedeli jedan drugog

13. minut: Danilo Pantić je ušao sa leve strane u kazneni prostor Zvezde, šutirao je iskosa i pogodio sponji deo mreže

10. minut: Opipavanje snaga, Zvezda za jednu šansu konkretnija. "Grobari" su koristili pirotehniku pa se dim spušta ka terenu

"Grobari"

1. minut: Utakmica je počela. Stojković je snažno šutirao levom nogom, njegov prezimenjak na golu Partizana dobro postavljen pa su domaćini imali prvi korner na meču

18.55 - Šesti derbi Vladana Milojevića, jedna pobeda i pet remija

18.45 - Zagrevanje golmana: Milan Borjan na jednoj i Vladimir Stojković na drugoj strani

18.30 - 5.000 policajaca obezbeđuje ovaj meč

18.20 - Razlog da ostanete kući i gledate derbi

18.10 - Sastavi:

Za Zvezdu nastupaju: Borjan, Stojković, Babić, Milunović, Rodić, Jovičić, Jovančić, Ben, Marin, Ivanić i Pavkov.

Dok su na klupi za rezerve: Popović, Čaušić, Simić, Joveljić, Gobeljić, Savić i Vukanović.

Kada su crno-beli u pitanju iznenađenja nema, a utakmicu će početi: Stojković, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Tošić, Pantić, Nikolić i Rikardo.

Na klupi su ostali: Kljajić, Marković, Šehović, Ivanović, Ndžaj, Ilić i Smiljanić.