Azar presudio "čekićarima" na "Stamford bridžu"!

08.04.2019

21:04

Fudbaleri Čelsija su savladali Vest Hem na svom stadionu sa 2:0 na krilima sjajnog Edena Azara u utakmici 33. kola engleske Premier lige.

Eden Azar

Čelsi je kao domaćin slavio nad Vest Hemom u derbiju Londona rezultatom 2:0, a golove za "plavce" postigao je njihov najbolji igrač, Eden Azar.

Azar je doveo Čelsi do vođstva u 24. minutu na "Stamford Bridžu". U prvom poluvremenu, Čelsi je imao inicijativu, veći de vremena su imali loptu u svom posedu i uputili su čak sedam udaraca na gol "čekićara".

Nizale su se šanse u drugom delu susreta, Vest Hem jei pokušavao da dođe do izjednačenja, ali im jednostavno nije uspevalo. Eden Azar je više puta pokazao koliko je opasan kada ima loptu u nogama, pa je tako pred sam kraj meča, u 90. minutu, na asistenciju Rosa Barklija došao do drugog pogotka i doneo Čelsiju važna tri boda.

Čelsi se popeo na treću poziciju nakon ovog trijumfa sa 66 osvojenih bodova, dva više od Totenhema.