Sevilja sigurnom igrom protiv Alavesa stigla na korak od Lige šampiona!

Autor: Sportklub, Republika

04.04.2019

21:54

U meču 30. kola La Lige Sevilja je savladala kod kuće direktnog konkurenta za plasman u Ligu šampiona Alaves 2:0 i tako na najbolji način iskoristila kiks Hetafea.

Očekivano, nije Sevilja imala lak meč protiv jednog od najprijatnijih iznenađenja lige, za koje je Darko Brašanac odigrao poslednjih 15 minuta. Bravu gostiju otključao je Mesa u 41. minutu na asistenciju Sarabije, ispostaviće se junaka meča. Iako su imali negativan rezultat gosti su se uglavnom branili i čekali neku grešku protivnika, ali je nisu dočekali. Umesto toga usledio je drugi gol u 80. minutu a strelac je upravo bio Sarabija.

Ovom pobedom Sevilja je izbila na šesto mesto sa 46 bodova, koliko ima i petoplasirana Valensija, a samo bod više ima četvrti Hetafe, koji je upao u negativnu seriju. Alaves je sada pao na sedmo mesto i ima 44 boda.