Žestok meč u Lisabonu završen bez pobednika: Sa ili bez Ronalda, borbena Srbija je odolela Portugalu!

25.03.2019

19:54 >> 21:42

Fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno 1:1 sa selekcijom Portugalije na startu kvalifikacija za EURO 2020.

Fudbalska reprezentacija Srbije

Žestok meč smo imali priliku da gledamo na stadionu "La Luž".  "Orlovi" su opravdali poverenje nacije i uspeli da zaustave Ronalda i ekipu kao izarazite favorite na ovom meču.

Početak utakmice nije obećavao, "orlovi" su imali niz propusta u odbrani, ali su konstantno pretili iz kontre, što im se isplatilo. Portugal je svim snagama krenuo napred od samog starta utakmice, međutim posle propuštenih prilika, stiže kazna.

Srbija je do gola stigla već u 7. minutu, Mijata Gaćinovića je oborio Rui Patrisio, a siguran izvođač jedanaesterca bio je kapiten Srbije Dušan Tadić.

Jedan od ključnih momenata desio se u 30. minutu kada se povredio Kristijano Ronaldo i napustio meč. Međutim, sa i bez Ronalda Portugal je u nekim trenucima izgledao silno.

Odolevala je Srbija dugo konstantnim napadima domaćina, ali poklekla je u finišu prvog perioda igre.

Defanzivni vezista Portugala Danilo je postigao spektakularan pogodak šutem sa više od dvadeset metara u 41. minutu.

Drugo poluvreme nam je donelo žestok i napet fudbal , Portugal je držaoi loptu, dok je Srbija pretila iz kontre. Nizale su se prilike pred golom Dmitrovića, cela Srbija je čekala kraj utakmice.

U 72. minutu se dogodila "sporna" situacija, glavni sudija je pokazao penal, ali uz konsultaciju pomoćnika, prvobitna odluka je preinačena.

Imali smo dosta sreće u završnici, veliki bod za "orlove" osvojen je u Lisabonu, bravo za borbenost i kolektivni duh.

Meč ste mogli uživo da pratite na našem sajtu.

KRAJ DRUGOG POLUVREMENA - Odolela je Srbija u Lisabonu!

90. minut - Igraće se još 5 minuta.

88. minut - Odoleva Srbija.

84. minut - Napet meč, ponovo su Portugalci stvorili dobru priliku!

78. minut - Žestoka borba se vodi u Lisabonu, Portugalci konstantno napadaju, ima i Srbija svoje šanse.

72. minut - Sporna situacija! Sudija je pokazao penal, ali onda je pomoćnik preinačio odluku glavnog sudije, sreća sa "orlove".

71. minut - Najbolja šansa za Portugalce u nastavku, a onda i za Srbiju. Gori na stadionu u Lisabonu! Žestok meč!

Tekst potpisa

66. minut - Dobra prilika za Portugalce, nije je iskoristio Silva.

61. minut - Zahuktalo se na stadionu "La Luž" Portugalci konstantno napadaju, ali nervozno deluju.

57. minut - Portugal i dalje ima loptu u nogama.

52. minut - Srbija izgleda motivisano na terenu, ali Portugal ima inicijativu.

49. minut - Mitrović je sjajno uposlio Lazovića, ali izostala je završnica.

KRAJ PRVOG POLUREMENA Srbija - Portugalija 1:1

Srbija ima dobar rezultat. Izuzetno napet i borben prvi period igre.

42. minut - GOOOOOOOOL Sa dvadesetak metara Portugalci izjednačili preko Danila Pareire. Nisu se nadali reprezentativci Srbije da će Portugalac da potegne odavde, previše su ga pustili, a on je raspalio "La luž" prelepim golom.

38. minut - Nova šansa za Portugalce, ponovo bez prave realizacije.

34. minut - Sjajno je Dušan Tadić uposlio Mladenovića ispred gola, malo je falilo za 2:0.

30. minut - Kristajano Ronaldo je završio meč protiv Srbije zbog povrede!

28. minut - Dobro su povukli kontru "orlovi", a onda sprečili istu Portugalaca, u kojoj se povredio najbolji igrač Kristijano Ronaldo. Nastavio je as Juventusa meč, ali je pitanje koliko je spreman da nastavi.

22. minut - Sjajan pas Tadića za Radonjića, ali završnica je izostala. Portugalci napadaju. Srbija odoleva.

18. minut - Veliki hendikep sa srpsku reprezentaciju. Povreda Mijata Gaćinovića! Menja ga Radonjić.

16. minut - "Orlovi" imaju dosta propusta u odbrani. Rafa Silva nije dobro zahvatio loptu, ponovo smo imali sreće. Portugal konstantno napada.

11. minut - Opasno je pred golom Srbije, napadaju Portugalci, žele ekspresno da izjednače.

Detalj sa meča Portugal - Srbija

6. minut - GOOOOOOOOL! Srbija vodi, Tadić je precizan sa bele tačke!

Mijat Gaćinović je silovito istrčao ka golu Portugalaca, prebacio je golmana koji ga je oborio i Marčinjak je dosudio penal!

4. minut - Zamalo Portugalci da postignu gol posle gužve i nespretne reakcije naše odbrane, sreća je pogledala "orlove". Karvaljo je promašio zicer.

1. minut - Meč je počeo.

20.33 Evo kako je na mestu gde će snage odmeriti Srbija i Portugal. Sve je spremno.

RepublikaFoto: Srpski telegraf