VEČE VAR DOMINACIJE: Siti preživeo dva penala, Atletikovi štoperi bacili Ronalda u očaj

20.02.2019

21:55 >> 20:39

Veče kada je VAR dominirao... U prvim utakmicama nokaut faze Lige šampiona Atletiko Madrid je na svom terenu nadigrao Juventus (2:0), dok je Mančester siti u gostima bio bolji od Šalkea posle velikog preokreta - 3:2.

Na terenima je bilo više nego uzbudljivo... Sudije su imale puno posla, nekoliko puta se gledao VAR i to na korist i štetu sve četiri ekipe.

Prvo je Atletiko ostao bez penala posle gledanja snimka, a onda su u nastavu crveno-beli ostali i bez gola. Morata je pogodio protiv bivšeg kluba, ali je sudija Cvajer opet iskoristio VAR i poništio pogodak.

Crno-beli nisu blistali, Atletiko je bio mnogo bolji u nastavku. Ko zna šta bi bilo da je Dijego Košta imao malo više koncentracije.

Na ovom meču Kristijano Ronaldo je imao svoj mali lični rat sa navijačima Atletika. Vređali su ga, pevali mu o porezu, a on im je prstima pokazao koliko trofeja Lige šampiona ima (pet).

Ipak, Atletiko je došao do velike pobede! U 78. minutu Himenez je pocepao mrežu za veliko slavlje crveno-belih! Pet minuta kasnije Godin je još jednom obradovao Madrid. Dao je gol koji je nokautirao Juventus.

Ronaldo je u velikom problemu, bolje da je mislio više na igru, a manje na svađu.

Šta tek reći za meč Šalkea i Sitija? Naš Matija Nastasić bio je deo ludog susreta. "Građani" su poveli preko Aguera, a onda je Bentaleb dva puta bio precizan sa bele tačke. Kod oba penala sudija je gledao snimak, a vezista cepao mrežu.

Otamendi je isključen, činilo se da će Siti pasti, ali je onda u 85. minutu Liroj Sane dao gol protiv svog bivšeg kluba za 2:2. Ni to nije bilo sve, sjajni Streling je u 90. minutu srušio snove Šalkea.

TOK UTAKMICE:

Druga poluvremena: Bum-bum Atletiko, Siti se izvukao

90. minut - Utakmice su završene!

90. minut - GOOOOOLLLLL - Streling je šokirao Šalke! Siti je stigao do 3:2!

85. minut - GOOOOLLLLL -  Sane je doneo 2:2 Sitiju.

83. minut - GOOOOOLLLL - Godin je strelac!

78. minut - GOOOOOOLLLLLL - Himenez je strelac za Atletiko!

70. minut - Ipak nema gola! Gledali su arbitri snimak i poništili Moratin gol zbog faula.

68. minut - Siti ima igrača manje! Otamendi je dobio drugi žuti karton.

58. minut - Košta izlazi, na terenu je Morata.

50. minut - Velika šansa za Atletiko, Dijego Košta je očajno šutirao.

Prva poluvremena: Penal rulet u Nemačkoj, nule u Madridu

45. minut - KRAJ PRVIH POLUVREMENA:

45. minut - GOOOOLLLLL - Šok za Siti! Novi penal za Šalke! Ovoga puta faul je napravio Fernandinjo. Ponovo je strelac bio Bentaleb.

38. minut - GOOOOOLLLLL - Šalke je izjednačio! Otamendi je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sa bele tačke bio je precizan Bentaleb.

34. minut - Tukao je Dibala, ali nije bilo opasnosti po Oblaka.

27. minut - Sudija Cvajer je gledao VAR, a onda je odlučio da dosudi samo "slobodnjak" za Atletiko, a ne penal, kako se nadao srušeni Dijego Košta.

21. minut - Atletiko je pretio, ali kada je trebalo da se šutne, akcija je suviše dugo trajala i nije bilo veće opasnosti po gol Juvea.

- Sudija je posle gola gledao VAR, ali odluku nije promenio.

18. minut - GOOOOLLLl - Siti vodi, Aguero je pogodio mrežu Šalkea - 0:1!

12. minut - Pjanić je izveo korner, Bonući je dobro skočio, ali nije uspeo da pogodi gol Atletika.

9. minutu - Ronaldo je tukao iz "slobodnjaka", Oblak je bio na mestu. Uspeo je golman "jorgandžija" da pošalje loptu u korner.

5. minut - Siti je od starta krenuo da napada, lopta je više u nogama tima sa Ostrva.

1. minut - Utakmice su počele!

20.51 - Kristijano Ronaldo je na stadionu "Vanda" dočekan uvredama, nisu zaboravili navijači Atletika kako je igrao za Real.

20.45 - Liroj Sane igra protiv svog bivšeg kluba:

20.35 - U centru pažnje je Kristijano Ronaldo i njegov povratak u grad u kojem je blistao godinama. Portugalac je kroz karijeru pokazao da zna da igra protiv "jorgandžija".

20.31 - Evo i sastava timova za meč Atletika i Juvetusa:

Atletiko Madrid: Oblak - Huanfran, Himenez, Godin, Filipe Luis - Saul, Tomas, Rodri, Koke - Kosta, Grizman.

Juventus: Sčensni - De Šiljo, Bonuči, Kjelini, Aleks Sandro - Bentankur, Pjanić, Matuidi - Dibala, Mandžukic, Ronaldo.

RepublikaFoto: instagram.com/simeone
Dijego Simeone

20.30 - Ovo su ekipe za duel u Nemačkoj:

Šalke: Ferman – Kaliđuri, Nastasić, Sane, Bruma, Mendil – Serdar, Mekeni, Bentaleb, Očipka - Ut

Mančester siti: Ederson - Voker, Fernandinjo, Otamendi Laport – Gundogan, De Brujne, D. Silva – Bernardo Silva, Aguero, Sterling.

20.29 - Dobro veče i dobro došli na blog Republike posevećen Ligi šampiona. Juče nije bilo golova, da li će večeras biti bolje?