UTORAK NULA U LIGI ŠAMPIONA: Barselona i Minhen čuvaju ključeve četvrtfinala!

19.02.2019

21:51 >> 21:31

Fudbaleri Liverpula i Bajerna odigrali su 0:0 u prvom meču osmine finala. Identičnim rezultatom okončan je meč između Liona i Barselone.

Detalj sa utakmice Liverpul - Bajern

Daleko od toga da je bilo nezanimljivo na "Enfildu". Domaći su konstantno pokušavali, ali im se nije dalo. Odlično je Niko Kovač postavio odbranu
svog tima. Doduše, jeste ona neretko bila probijena, ali je izdržala nalete motivisanih Engleze.

Slična situacija viđena je i u Francuskoj, samo su uloge domaćina i gosta bila zamenjene. Barselona je kontrolisala meč, bila ta koja se pitala,

ali je na kraju "pucala ćorcima".

Ključevi četvrtifinala nalaze se u Barseloni i Minhenu.

DRUGO POLUVREME

75.minut - Još uvek bez golova na oba meča, deluje da nijedan tim nije spreman mna rizik u ovom periodu premijernog okršaja.

63. minut - Nešto mirniji tok obe utakmice.

55.minut - Nastavljeno u istom ritmu. Čekaju se golovi.  Salah se spetljao posle lopte sjajne akcije Liverpula.

49. minut - Počeo je drugi deo, nema promena u sastavima ekipa.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut - Prštalo je na obe strane i u oba grada koji su trenutno prestonice fudbala, ali realizacija je izostala. Liverpul - Bajern 0:0, Lion - Barselona 0:0.

40.minut - Livepul je ofanzivniji, posle prelepe akcije Salaha i Firmina, "redsi" ponovo ostaju bez realizacije, pošto Matip nije pravovremeno reagovao.

33. minut - Sadio Mane je promašio priliku utakmice, očajna reakcija Senegalca. Kovač je nervozan, dovio je opomenu pred isključenje. U Lionu sjajan ritam utakmice, smenjuju se šanse na obe strane.

27. minut - Napada Bajern, mnogo Van Dajk nedostaje Liverpulu. Salah je imao još jedan bezuspešan pokušaj glavom. U Lionu svi čekaju Mesija.

20. minut - Sve više uzbuđenja pred oba gola na "Enfildu". Žestok pritisak Barselone, dva opasna šuta ka golu Liona u nizu, mreže još miruju.

12. minut - Duga lopta za Mohameda Salaha i prva šansa za "redse" na Enfildu, međutim Nojer je intervenisao. Odmah u sledećem napadu morao je Alison da interveniše, sjajna prilika za Bajern. Polako se zahuktava.

Pršti i u Lionu. Sjajna šansa za Usmana Dembelea, ali nema promene rezultata.

Detalj sa uzakmice Lion - Barselona

5. minut - Liverpul i Barsa odmah vrše veliki pritisak, Katalonci su već u prvim minutima uspeli da ozbiljnije priprete golu domaćina.

1. minut - Utakmice u Londonu i Lionu su počele.

20:30 Evo i sastava:

Liverpul: Beker, Arnold, Matip, Fabinjo, Robertson, Vajnaldum, Henderson, Keita, Salah, Mane, Firmino

Bajern: Nojer, Kimih, Sule, Humels, Alaba, Tijago, Martinez, Rodrigez, Gnabri, Koman, Levandovski

Lion: Lopez, Duboa, Marselo, Denajer, Mendi, Ndombele, Auar, Traore, Depaj, Terije, Dembele

Barselona: Terštegen, Semedo, Pike, Lengle, Alba, Buskets, Roberto, Rakitić, Mesi, Dembele, Suarez