Pobeda PSŽ-a protiv Junajteda: Matić krivac za gol, Di Marija se asistencijama osvetio za uvrede: Pobeda Rome nad Portom, meč rešen za deset minuta

12.02.2019

22:00 >> 22:11

Kako je delovalo posle prvog poluvremena, dosta golova smo i videli. Roma je savladala na domaćem terenu ekipu Porta , dok je Mančester junajted poražen od PSŽ-a na "Old Trafordu".

Navijači Rome

Prvo poluvreme u oba meča završena su bez pogodaka, ali u nastavku…

U Rimu su mreže mirovale sve do 70. minuta, da bi onda za deset minuta bio postavljen konačan rezultat, a to je 2:1 za "vučicu".

Nikolo Zaniolo je iskoristio nešto više prostora što mu je protivnički igrač dao, i na kratak pas Džeka precizno šutirao za 1:0.

Samo šest minuta kasnije, Džeko je trčao sam ka golu protivnika, navukao je jedina dva odbrambena fudbalera u tom trenutku na sebe, odlučio se za udarac, pogodio stativu, a to što je sve vreme pratio svog saigrača, Nikolu Zaniolu se isplatilo jer se našao u pravo vreme na pravom mestu, pa je po drugi put smestio loptu iza leđa Kasiljasa.

U 79. minutu, Adrian smanju prednost i postavlja konačan rezultat, i ovaj dvomeč ostavlja otvorenim.

Što se tiče dešavanja na "Old Trafordu", sve je počelo u 53. minutu meča.

Di Marija, koji je ceo meč trpeo zvižduke i uvrede navijača, ali grub start Janga, koji ga je gurnuo u ogradu, je centrirao iz kornera, lopta je preletela Nemanju Matića, a mrežu De Hee je zatresao Kipembe.

Četiri minuta kasnije, De Hea je morao po drugi put da vadi loptu iz mreže. Di Marija je upisao i drugu asistenciju, i time servirao svoju osvetu "crvenim đavolima", a egzekutor je bio Kilijan Mbape, koji je imao šansu da postigne još jedan gol ali trik "a la Mesi" nije upalio protiv golmana iz Španije. Do kraja meča Pogba je dobio crveni karton, a koliko je meč bio grub govori deset žutih kartona.

Revanš mečevi, u Parizu i Portu igraju se 6. marta.

Kraj mečeva: Mančester junajted - PSŽ 0:2 ; Roma - Porto 2:1

89. minut: Crveni za Pola Pogbu

79. minut: GOOOOL - Porto se ne predaje, Adrian smanjuje prednost domaćih na 2:1

76. minut: GOOOOL - 2:0 za Romu, Zaniolo drugim golom na meču duplira prednost "vučice"

70. minu: GOOOOL - Roma vodi, Zaniolo trese mrežu Porta na asistenciju Džeka

62. minut: Mbape se poigravao, probao da bocne loptu i prebaci De Heu, ali nije uspeo u tome. Treba istaći da je bio suviše po strani. Španski golman još jednom dobro interveniše. "Šuplja" odbrana Junajteda u ovim trenucima, oseti se treći gol

63. minut: Utakmica u Rimu je zapostavljena zbog dešavanja na "Old Trafordu", ali treba istaći sjajnu odbranu Kasiljasa

60. minut: GOOOOL - Di Marija hirurški preciznim pasom za Mbapea, i duplirana prednost Parižana

56. minut: Dani Alves je šutirao van kaznenog prostora, lopta je kačila Pogbu, a Junajted je imao mnogo sreće da u kratkom vremenskom periodu ne primi i drugi gol, pošto je lopta prošla tik pored stative

53. minut: GOOOOL - Dani Alves je centrirao sa leve strane, tačno na glavu Mbapea koji tera De Heu da loptu izbije u korner, iz kog je gol Mančestera pogodio Kipembe koji se našao iza leđa Matića - 0:1: Di Marija asistent

45. minut: Utakmice su počele, razlika u satovima između dva meča je četiri minuta

I poluvreme: Junajted - PSŽ 0:0, Roma - Porto 0:0

45. minut - Kraj prvih poluvremena!

40. minut - Prva frka na utakmici na Ostrvu. Došlo je do velike gužve.

37. minut - Di Marija je izašao sam pred De Heu, ali je jasno bilo da je Argentinac u ofsajd poziciji.

28. minut - Mbape je promašio čist zicer!

18. minut - Junajted napada sve jače, pritsak na PSŽ je veliki.

6. minut - Di Marija je prvi tukao, ali nije uspeo da pogodi metu.

1. minuta - Utakmice su počele!

- Utakmice su počele minutom aplauza u znak sećanja na Emilijana Salu.

20.45 - PSŽ je u velikom problemu, nema Nejmara i Kavanija, a Dani Alveš će biti ofanzivan na ovoj utakmici.

20.35 - Golman Porta Iker Kasiljas večeras ispusuje istoriju:

20.31 - Evo i sastava za meč Junajteda i PSŽ:

Mančester junajted: De Hea – Jang, Lindelef, Baji, Šo – Matić, Erera, Pogba - Lingard, Marsijal, Rašford.
Pari Sen Žermen: Bufon - Kerer, Tijago Silva, Kimpembe, Bernat - Verati, Markinjos, Draksler - Dani Alves, Mbape, Di Marija. Trener: Tomas Tuhel.

20.30 - Kolarov je na terenu za Romu protiv Porta:

Roma: Mirante - Florenci, Manolas, Facio, Kolarov - Pelegrini, De Rosi, Kristante - Zaniolo, Džeko, El Šaravi. Trener: Euzebio Di Frančesko.
Porto: Kasiljas - Militao, Felipe, Pepe, Teljes - Erera, Danilo, Fernando - Otavio, Saoreš, Braimi. Trener: Seržo Konseisao.

20.29 - Dobro veče i dobro došli u naš blog posvećen najboljem evropskom fudbalu. Liga šampiona se vratila! Čekanju je konačno došao kraj! Vreme je za osminu finala.