(VIDEO) SRBIN OSTAO BEZ TROFEJA: Real nadigrao Matićev Junajted i osvojio Superkup Evrope

08.08.2017

18:28 >> 07:17

Fudbaleri Reala osvojili su Superkup Evrope, pošto su u Skoplju pobedili Mančester junajted 2:1. Real je poveo golom Kazemira u 24. minutu, a na 2:0 povisio je Isko u 52. Jedini strelac za Mančester junajted bio je Lukaku u 62. minutu.

Slavlje fudbalera Reala

Fudbaleri Reala su prošle sezone osvojili Ligu šampiona, a po četvrti put u istoriji su stigli do evropskog Superkupa. "Kraljevski klub" je postao prvi klub u istoriji koji je uspeo da odbrani Superkup Evrope. Junajted, koji sa klupe predvodi Žoze Murinjo, nije uspeo da pored Lige Evrope osvoji još jedan trofej.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Mančester junajted, a bio je jedan od najboljih u redovima "crvenih đavola".

Real je bio bolji rival i zasluženo je stigao do prvog trofeja u sezoni, iako su igrači Junajteda u finišu propustili nekoliko šansi da izbore izjednačenje.

Real je od početka meča bio bolji rival, a prvu šansu na utakmici imao je Bejl u 3. minutu. Real je mogao da povede u 17. minutu, a Kazemiro je posle centaršuta krosa pogodio prečku. "Kraljevski klub" je poveo u 24. minutu. Karvahal je centrirao, a Kazemiro je pobegao odbrani Junajteda i zatresao je mrežu "crvenih đavola". Brazilac je bio u malom ofsajdu, a sudije su pokazale na centar. Do kraja prvog poluvremena Real je mogao da postigne još jedan gol, a Benzema je bio neprecizan.

Real je bio bolji rival i na početku drugog poluvremena, a Kros i Marselo nisu bili precizni. Isko je posle akcije sa Bejlom u u 52. minutu povisio vođstvo Reala na 2:0. Bejl je u 61. minutu pogodio prečku, a samo minut kasnije Junajted je smanjio na 2:1. Matić je šutirao sa oko 20 metara, a Navas je bio siguran. Na loptu je natrčao Lukaku i smestio je u mrežu. Lukaku se na taj način iskupio za promašenu šansu nekoliko minuta ranije.

Junajted je do kraja utakmice pokušao da izjednači, ali je Rašford u 82. minutu promašio nemoguće. Do kraja utakmice za Real je zaigrao i Kristijano Ronaldo, koji je bio na klupi za rezerve.

Realu je za osvojeni trofej pripalo 3.2 miliona evra, a Junajtedu milion evra manje.

TOK UTAKMICE

97. minut - Kraj utakmice! Real je osvojio Superkup Evrope!
Fudbaleri Reala pobedili su 2:1 i osvojili su Superkup Evrope.

91. minut - Junajted i Real propuštaju po šansu
Junajted je preko Felainija imao šansu za izjednačenje, a Navas je bio siguran na golu. Real potom ima kontranapad, a De Hea brani udarac Asensija

90. minut - Utakmica je produžena za 7 minuta
Utakmica je produžena za 7 minuta.

81. minut - Šansa utakmice za Rašforda

Velika šansa za Junajted. Rašford je bio sam ispred Navasa, ali je golman Reala uspeo da zaustavi njegov udarac i da loptu izbaci u korner.

70. minut - Igra se odvija na sredini terena
Igra se odvija uglavnom na sredini terena. Real čuva vođstvo, dok Junajted pokušava da stigne do izjednačenja.

62. minut - GOLLLL!! Junajted smanjuje na 2:1!
Lukaku se konačno upisuje u strelce. Matić je šutirao, a Navas je odbio loptu do Lukakua, koji je pogodio mrežu Reala

61. minut - Prečka za Real!
Real je propustio veliku šansu da potpuno dotuče Mančester junajted. Bejl je pogodio prečku, a Benzema je potom bio neprecizan

54. minut - Kakav promašaj Lukakua!
Kakva šansa za Mančester junajted. Pogba je posle centaršuta Erere glavom šutirao ka golu Reala. Odlično je intervenisao Navas, a lopta se odbila do Lukakua, koji je sa svega nekoliko metara šutirao preko gola

52. minut - Real vodi 2:0!
Real vodi 2:0. Ovog puta u strelce upisao se Isko. On je odigrao dupli pas sa Bejlom, a onda je prevario golmana Junajteda. Real je na korak od osvajanja evropskog Superkupa

46. minut - Počelo je drugo poluvreme
Počelo je drugo poluvreme.

II poluvreme

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena
Real posle prvog poluvremena vodi 1:0. Jedini strelac je bio Kazemiro.

44. minut - Lukaku je uputio prvi udarac u okvir gola Reala
Mančester junajted je tek u 44. minutu uputio prvi udarac u okvir gola Reala. Lukaku je šutirao, a Navas je bio siguran.

40. minut - Benzema propustio šansu da uveća vođstvo Reala
Real je imao novu šansu za postizanje gola, a ovog puta De Hea je zaustavio udarac Benzeme

36. minut - Junajted se otvorio posle primljenog gola
Fudbaleri Junajteda su se otvorili posle primljenog gola. Igrači engleskog kluba su zaigrali angažovanije, ali bez pravih prilika

30. minut - Igrači na pauzi za osveženje
Italijanski sudija Roki je dozvolio igračima oba tima pauzu za osveženje. Temperatura u Skoplju na samom početku meča iznosila je 33 stepena Celzijusovih.

24. minut - GOLLLL!! Real vodi 1:0!
Real je zasluženo stigao do vođstva. Madriđani su iskoristili terensku inicijativu i zatresli su mrežu De Hee. Kazemiro je pogodio za 1:0! Karvahal je centrirao, a Brazilac je pobegao odbrani "crvenih đavola" i zatresao je mrežu De Hee. igrači Junajteda su tražili ofsajd, ali je sudija pokazao na centar

18. minut - Nova prilika za Kazemira
Real ima više loptu u posedu. Statistika pokazuje da je Real ima 60 odsto poseda lopte. Nova prilika za šampiona Evrope. Lopta je došla do Kazemira koji sa oko 20 metara šutira preko gola

16. minut - Kazemiro pogađa prečku
Velika šansa za Real. Kazemiro je pogodio prečku. Fudbaler Reala je sa oko 5 metara posle kornera šutirao glavom, a lopta je pogodila prečku

12. minut - Igra se odvija na sredini terena
Posle uvodne ofanzive Reala, igra se uglavnom na sredini terena

3. minut - Real ima prvu šansu na utakmici
Real je došao do prve šanse na meču. Bejl je posle centaršuta šutirao tik iznad stative

1. minut - Utakmica je počela
Utakmica je počela. Prvi sa centra krenuli su fudbaleri Junajteda

20:30 - Igrači oba tima obavljaju poslednji trening uoči početka utakmice
Stadion je gotovo popunjen do poslednjeg mesta, a igrači oba tima obavljaju odradili su poslednji trening uoči početka utakmice

20.00 - Poznati su sastavi timova

Mančester junajted: De Hea, Valensija, Smoling, Lindelef, Darmijan, Matić, Erera, Pogba, Mhitarjan, Lukaku i Lingard.
Real Madrid: Navas, Karvahal, Ramos, Varan, Marselo, Kros, Modrić, Kazemiro, Isko, Bejl, Benzema.

19:30 - Navijači dva tima polako pristižu na stadion
Pakleno je toplo u centru Skoplja, gde se polako okupljaju navijači madridskog Reala i Mančester junajteda. Navijači oba tima zauzeli su pozicije po kafićima koji se nalaze oko glavnog gradskog trga, gde se igra mali fudbal, a navijači se slikaju sa Uefinim trofejima. U centru Skoplja primetni su brojni policajci, a večerašnji meč će obezbeđivati ukupno 2.600 pripadnika snaga bezbednosti. Utakmicu će prenositi ukupno 300 televizijskih kanala.