REZERVISTI SPREČILI IZNENAĐENJE: Gol mladog Aritonovića u 90. minutu dovoljan za trijumf nad ekipom Arbanasce!

12.10.2023

07:10

Fenjeraš na tabeli je imao minimalnu prednost do 80. minuta, uz igrača više u polju.

U okviru desetog kola Nišavske okružne lige ekipa Radničkog 1924 iz Kočana ugostila je sastav Arbanasca. Domaćin susreta je u ovaj meč ušao sa 19 osvojenih bodova, što je bilo dovoljno za peto mesto na tabeli, dok su gosti i dalje bez bodova.

Ušli su domaći u ovaj meč protiv "autsajdera" na papiru sa parolom "lako ćemo", i to je moglo da im se lako obije o glavu. Gosti su od prvog minuta bili fokusirani pre svega na odbranu svog gola, dok su fudbaleri Radničkog imali posed, stvarali su prilike, ali lopta nije htela u gol.

Tokom celog prvog poluvremena domaći su opsedali gol rivala, ali nisu uspeli da savladaju golmana Stojanovića, te se na desetominutni odmor otišlo bez golova.

Za vreme desetominutne pauze u redovima Radničkog su izvršene dve promene u sastavu, dok su gosti izašli sa startnih 11. Slika na terenu se nije promenila, napdali domaćina su bili učestali, ali bez konkretne završnice, a onda se za par minuta sve okrenulo.

Na isteku 65. minuta direktan crveni karton dobija Nemanja Đorđević, domaći ostaju sa 10 igrača u polju, a samo par minuta kasnije gosti preko Stefana Đorđevića stižu do vođstva, 1:0 za Arbanasce u 71. minutu.

Krenuli su domaći od tog trenutka na sve ili ništa, izvršili su ubrzo sve dostupne izmene i upravo su fudbaleri sa klupe uspeli da preokrenu meč u korist Radničkog.

U 80. minutu Danijel Spasić doneo je izjednačenje svom timu, dok je u poslednjim trenucima meča, mladi Dušan Aritonović, koji ima samo 16 godina, uputio udarac glavom koji je završio iza leđa golmanu Stojanoviću, za veliku radost domaćih fudbalera i navijača, 2:1 za Radnički.

Radnički 1924 (Kočane) - Arbanasce 2:1 (0:0)

Radnički 1924: Stamenković, Milenković (od 68' Gavazović), Tasić (od 46' Ćerimović), Vladimirov, Čemerikić (od 70' Stamenković), Đorđević, Milošević, Tasić (od 46' Spasić), Vučković, Cvetković (od 70' Aritonović), Cakić

Arbanasce: Stojanović, Kitanović, Milikić, M. Đorđević, Stojiljković, Krstić, S. Đorđević, Kostić, Ilić, Miladinović (od 72' Perović), Popčević

U sledećem kolu Radnički gostuje Poletu (Radevce), dok sastav Arbanasca dočekuje Borac iz Azbresnice.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na Telegramu i Vajberu. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije. Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.