"BEK TU BEK" TITULA: Ekipa Branika je četiri kola pre kraja prvenstva osigurala novi pehar za svoje vitrine!

25.05.2023

10:14

Rutinska pobeda domaćina za novo slavlje.

U sredu, 24. maja na programu je bilo vanredno kolo Borske okružne lige, jedan od mečeva igran je između ekipa Branik (Štubik) i Polom (Leskovo). Prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg gosta rezultatom 2:1.

Domaćin susreta je u ovaj meč ušao sa 66 osvojenih bodova, što je bilo dovoljno za lidersku poziciju na tabeli, dok je sastav Poloma sa 23 boda pored svog imena držao fenjersko mesto u ligi.

Od prvog minuta se videlo da će se domaćin pitati za gotovo sve na utakmici. Prvi ozbiljniji napad rezultiralo je golom u mreži gostiju.

Loptu je iz kornera uputio Miloš Sokolović, najbolje se u kaznenom prostoriju gostiju snašao Aleksandar Stojanović, 1:0 za Branik.

Već u sledećem opasnijem napadu domaći dolaze do novog gola. Bora Davidović je sa nekih 15-tak metara poslao loptu iza leđa golmana Stanojevića, 2:0.

Igrao se 14. minut kada je lopta opet završila u mreži tima iz Leskova, kapiten domaćih, Slobodan Bogdanović se posle gužve u kaznenom prostoru protivnika najbolje snalazi, 3:0.

Slaviće se opet u Štubiku

Do kraja prvog dela igre igrači Branika su još dva puta tresli mrežu protivnika.

Nakon odlične akcije i rutinske završnice Davidovića, koji svojim drugim golom na utakmici postavlja rezultat na 4:0.

Konačnih 5:0 posle prvih 45 minuta meča postavlja Miloš Sokolović, koji se posle asistencije upisuje i u listu strelaca.

U drugom poluvremenu tempo igre je dosta opao, domaći sastav je kontrolisao loptu i nešti mirnijom igrom je priveo utakmicu kraju.

Jedini pogodak do kraja meča viđen je u 78. minutu kada je Dušan Žikić nakon akcije i progiravanja Mihajlovića i Magošije, poslao loptu u mrežu, 6:0.

Branik (Štubik) - Polom (Leskovo) 6:0 (5:0)

Branik: Pantić, M. Lazić, Ilić, Pismigić, Kraguljac, Stojanović, Bogdanović, Sokolović, Davidović, Petrović, U. Lazić

Na klupi: Ćirić, Magoši, Spasojević, Maliković, Žikić, Jovanović, Mihajlović

Polom: Stanojević, Babić, Đorđević, Nikolić, Madanović, Jovanović, Svilenkov, Janković, Tufonić, Munćan, Ilić

Na klupi: Zlatić, Bogdanović

Ovim trijumfom sastav Branika je četiri kola pre kraja prvenstva i zvanično overio titulu prvaka, po drugi put uzastopno će tim iz Štubika podići šampionski pehar. Ekipi Poloma predstoji grčevita borba za opstanak u okružnom rangu.

U sledećem kolu u Leskovo gostuje sastav Miloševa, dok ekipa Branika ide na noge Ključu iz Podvrške.