NOVA PROLEĆNA TROJKA: Pitanje šampiona davno je rešeno - lider nastavio ovosezonsku dominaciju! (VIDEO)

Autor: Vladimir Vorih

04.04.2023

19:31

Serija bez kraja...

Prethodne jeseni u okviru Međuopštinske lige Jug, zabeležili su niz od 12 uzastopnih pobeda, da bi u poslednjem jesenjem kolu doživeli "neuspeh" odigravši u Lomnici protiv 15. Avgusta 1950 nerešeno rezultatom 0:0.

Ipak, to nije uticalo na fudbalere Rudara iz Plažana koji su na početku nastavka takmičenja započeli novu pobedonosnu seriju. Nakon pobeda u duelima protiv Sinđelića iz Vojnika (3:2) i Resavskih Despota iz Vitanca (3:0), Rudar se i iz Strmostena vraća sa "tri boda u džepu".

Od samog početka meča gosti preuzimaju terensku inicijativu. Imali su fudbaleri Rudara u uvodnim minutima nekoliko prilika, ali promene rezultata nije bilo do 20. minuta susreta. Na precizni pas Stevana Ivanovića, Boban Stanisavljević trese mrežu domaćina.

Nakon primljenog pogotka domača ekipa preuzima inicijativu i stvara dve izgledne prilike, ali je na golu Plažana dominirao golman Miloš Milutinović.

Pokušavao je domaćin i u nastavku susreta da stigne do poravnanja rezultata, ali su se fudbaleri Rudara uspešno branili i u samom finišu susreta uspeli da reše pitanje pobednika. Golove za goste iz Plažana u 80. i 85. minutu postigao je Stefan Milutinović, a treba napomenuti da je kod oba pogotka asistent bio Dimitrije Stanojević.

- Međuopštinska liga Jug, 16. kolo:

Beljanica (Strmosten) - Rudar (Plažane) 0:3 (0:1)

Stadion: FK Beljanica

Gledalaca: 200

Strelci: B. Stanisavljević u 20. i S. Milutinović u 80. i 85. minutu za Rudar

Za kraj neophodno je istaći da je ovom susretu prisustvovalo oko 200 ljubitelja fudbala, a gostujuća ekipa je imala podršku tridesetak svojih pristalica.

U narednom 17. kolu, lider šampionata, ekipa Rudara iz Plažana gostuje Omladincu u Šaludovcu, dok će se Beljanica u Tekiji sastati sa domaćim Radničkim.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na Telegramu i Vajberu. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.