SUPERLIGAŠKI FUDBAL U PRIBOJU: U nestvarnom susretu "kamiondžije" stigle do bodova - legendarni napadač Partizana srušio sve nade Čačana!

Autor: Vladimir Vorih

01.04.2023

17:24

Veliki derbi trećeg ranga takmičenja odigran je u Priboju.

Derbi 19. kola Srpske lige Zapad odigran je u Priboju gde su se sastale dve od tri ekipe koje pretenduju na plasman u viši rang takmičenja, Prvu ligu Srbije.

Publika je uživala u predstavi u kojoj je domaćin poveo nakon udarca sa "bele tačke". Čačani uspevaju do odlaska na odmor da stignu do potpunog rezultatskog preokreta, a početkom nastavka igre i do dva gola prednosti.

Kada se mislilo da će bodovi krenuti put Čačka, na scenu stupaju Jovanović i Odita koji su u igru ušli u 60. minutu meča. Prvo je Jovanović smanjio zaostatak, da bi Odita sa dva pogotka doneo veliku radost pribojskoj publici.

FAP (Priboj) - Borac 1926 (Čačak) 4:3 (1:2)

(Bogićevič 20`/11.m/, Jovanović 67`, Odita 69`, 75`; Kovačević 23`, Pantić 37`, 60`)

- Drugo poluvreme:

Kraj utakmice.

89. minut: Žuti karton za fudbalera Borca Markovića.

86. minut: Lepa prilika za igrače Borca otišla je u nepovrat.

83. minut: Iz igre izlazi Veljko Plazinić.

79. minut: Nova prilika za domaće fudbalere. Šutirao je Jovanović po zemlji, ali je lopta otišla pored gola.

75. minut: GOOOOOL: Novi gol za domaćina. Obiora Odita postiže svoj drugi pogodak. Do pre osam minuta "kamiondžije" su imale dva gola manjka, a sada su stigli do prednosti - 4:3

75. minut: Izmena u ekipi Borca 1926. Iz igre izlazi Kovačević, a njega menja Marković

74. minut: Oprobao je Luković udaraca sa dvadesetak metara, ali je golman Čačana na mestu.

69. minut: GOOOOOL: Velika greška Pejovića i Markovića i Odita postiže pogodak - 3:3

67: minut: GOOOOOL: Sjajan pogodak Dragana Jovanovića. Golman Čačana je paradom samo ulepšao fantastaičan pogodak - 2:3

66. minut: Po jedna sjjna prilika na obe strane, ali promeen rezultta nije bilo.

60. minut: GOOOOOL: Novi gol Čačana. Loše je reagovala odbrana domaćina, a Pantić se dobro snašao i stigao do svog drugog, a trećeg pogotka Boraca - 1:3.

60. minut: Dve izmene u ekipi FAP-a. Izlaze Rašljanin i Bogićević. U igru ulaze Jovanović i Odita.

58. minut: Neverovatan promašaj Mijailovića sa tri metra.

56. minut: Sjajna priliak za domaćina. Sam je bio Vukadin na drugoj stativi, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom, završila pored gola. Golman Čačana je već bio savladan.

53. minut: Gosti su mogli i da reše pitanje pobednika. Imali su kontranapad i poziciju četiri napadača u odnosu na dvojicu defanzivaca domaćih. Usledio je oštar centaršut p ozemlji, ali napadač Borca 1926 nije uspeo da stigne do lopte koja j otišla u gol-aut.

51. minut: Sjajan centaršut Kolarevića sa pozicije desnog krila, ali u šesnaestercu nije bbilo domaćih fudbalera koji bi smestili loptu u mrežu Čačana.

Rastrzana igra na obe strane u uvodnim minutima drugog poluvremena.

Utakmica je nastavljena.

- Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena. Dobra fudbalska predstava na stadionu u gradu na Limu. Publika je imala šta da vidi u uvodnih 45 minuta igre, al isvakako domaći navijači nisu zadovoljni trenutnim rezultatom.

Dva minuta sudijske nadoknade.

37. minut: GOOOOOL: Potpuni rezultatski preokret. Borac stiže do drugog gola nakon velike greške odbrane "kamiondžija". Strelac je Strahinja Pantić - 1:2

36. minut: Pokušao je Bogićević atraktivno petom, ali nije bilo poteškoća za čačanskog golmana.

33. minut: Dobra prilika za Borac, ali gosti iz Čačka nisu upeli da je materalizuju pogotkom.

Period nešto mirnije igre nakon uzbuđenja koja su se dogodila polovinom prvog perioda igre.

25. minut: Mogao je Plazinić da se upiše u strelce, ali je lopta završila pored gola.

23. minut: GOOOOOL: Sjajna akcija gostiju p odesnom krilu. Usledila je povratna lopta na ivicu šesnaesterca, prezizan udarac i Kovačević razantnim udarcem loptu smešta u mrežu. - 1:1.

20. minut: GOOOOOL: Veljko Bogićević je precizan sa bele tačke. FAP vodi - 1:0

Verna pribojska publika je uvek uz svoj klub

18. minut: Jedanaesterac za FAP nakon prekršaja nad Vukadinom.

15. minut: Sjajan udarac Rašljanina iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je lopta završila tik uz stativu gostujućeg golmana.

14. minut: Sjajna prilika za Bogićevića. Nakon njegov udarac iskosa sa desne strane lopta je završila u spoljnjem delu mreže.

13. minut: Nakon kombinacije Kolarevića i Babića, domaćin stiže do prvog kornera. Centaršut Babića, gužva u šesnaestercu gostiju, ali fudbaleri Borca otklanjaju opasnost.

Uvodnih deset minuta susreta protiče u odmeravanju snaga.

Sve je spremno

Utakmica je počela minutom ćutanja.

- Uvod:

Ekipe trenutno zauzimaju drugu i treću poziciju na tabeli zapadne grupe srpskoligaškog karavana. Čačani na svom kontu imaju 43 boda i prednost od pet koraka u odnosu na trećeplasirane Pribojce.

Ped obema ekipama je moranje da se i u predstojećem duelu zabeleži trijumf, s obzirom da aktuelni lider, ekipa Smedereva 1924 trenutno ima 48 bodova.

Prvi ovosezonsk iduel dve ekipe okončan je pobedom FAP-a u Čačku rezultatom 2:1.