"ROSONERI" UPISALI NOVU POBEDU: Bačanin je opet bio junak domaće publike!

27.03.2023

20:50

Fenomenalna timska igra domaćeg tima osigurala ceo plen.

Jedan od duela 26. kola Prve lige Srbije igran je na stadionu Radomir Antić u Užicu gde je ekipa Slobode ugostila sastav Grafičara. U prvom susretu igranom u Beogradu gosti su slavili rezultatom 4:2.

U uvodnih šest kola prolećnog dela prvenstva ekipa Slobode je osvojila osam, dok je sastav Grafičara upisao sedam bodova.

Posle prvih 45 minuta u belešci glavnog sudije Davida Matića jedina upisana stavka bila je javna opomena u redovima gostujućeg tima. Ognjen Dimitrić je "požuteo" zbog nesportskog ponašanja.

Posle desetominutne pauze oba trenera su izvršila po jednu izmenu.

Već posle četiri minuta igre, Marko Bačanin, igrač Slobode zatresao je mrežu mladog Stefana Marinkovića, 1:0.

Radost domaćih navijača nije dugo trajala. U 57. minutu Pavle Ivelja je doneo izjednačenje svom timu.

Do kraja susreta viđena je velika borba po celom terenu sa dosta seckanja igre.

Ispostaviće se ključan momenat meča odigrao se u 68. minutu kada je Bačanin svojim drugim golom doneo pobedu Užičanima.

Sloboda (Užice) - Grafičar 2:1 (0:0)

Sloboda: Vukašinović, Cvetić, T. Glišović (od 46' Petrović), Rašković (od 63' Milekić), Đukić (od 90'+1' Gajić), Đ. Glišović, Bačanin (od 83' Gajić), R. Glišović, Golubović, Ristić, Stanojević

Grafičar: Marinković, Bubanj (od 67' Bajić), Stojčev (od 72' Cvetković), Ivelja, Ćurić, Vico (od 46' Nedeljković), Đurić, Vukičević, Stajić (od 77' Gojkov), Ibanjez (od 67' Petrović), Dimitrić

Treba pomenuti da je Bačanin na prethodnom susretu na domaćem terenu golom doneo sva tri boda u duelu sa Trajalom i ovoga puta bio je ključna figura na utakmici, ali je sada ceo plen "osigurao" sa dva pogotka.

Sa nova tri boda "Rosoneri" su stigli na deobu devete pozicije, dok je sastav Grafičara ostao na trećem mestu na tabeli.

U sledećem kolu ekipa Grafičara dočekuje Radnički sa Novog Beograda, dok Sloboda opet igra pred svojom publikom, ovoga puta ugostiće sastav Vršca.