FANTASTIČNA ATMOSFERA U ŽITKOVCU: Meso pre početka susreta razgalio domaću publiku, ekipa Morave slavila u derbiju protiv sastava Pukovca!

27.03.2023

19:31

Prepune tribine, izuzetno lep ambijent i odlična fudbalska predstava u Žitkovcu!

U okviru 18. kola Zone Centar u Žitkovcu igran je derbi susret između Morave i Pukovca. U prvom susretu ova dva tima nije bilo pobednika, rezultat je tada glasio 1:1.

Pre početka utakmice bivši napadač Morave, trenutno član Pukovca, Nemanja Marković Meso predao je žitkovačkoj publici majicu sa natpisom "Meso 9 - Žitkovac u srcu" nakon čega je stadionom odjekivao apaluz prisutnih.

Od prvih trenutaka susreta vodila se velika borba po celom terenu, gotovo da nije bilo klasičnog odmeravanja snaga.

Prvu ozbiljniju priliku na meču imao je Ristić udarcem iz daljine, ali bez opasnosti po gol Pukovčana. Na drugoj strani zapretio je Marković čiji je udarac završio na konstrukciji gola.

Prvi gol na meču viđen je u 30. minutu kada je Lazar Popović uspeo da savlada golmana Mitića, 1:0.

Nedugo posle primljenog gola, mogli su gosti do izjednačenja. U situaciji 1 na 1 bolje se snašao golman Morave, Aleksa Ristić pa je rezultat posle te situacije ostao nepromenjen.

Pred sam kraj prvog poluvremena mladi Martin Savić odlično je uposlio imenjaka Ristića koji je posle nekoliko dobrih poteza smestio loptu u mrežu, 2:0 za Moravu.

Posle desetominutne pauze situacija na terenu se nije u mnogome promenila.

Smenjivale su se prilike ispred golmana na obe strane. Beležimo promašaje Lazarevića i Marjanovića ispred gola Pukovca, ali i još jednu odličnu intervenciju Ristića koji je odličnom reakcijom sprečio zicer pred njegovim golom.

U 73. minutu posle brze promene poseda i kontra napada gostiju, priliku da smanji zaostatak svog tima iskoristio je Marković, 2:1.

Konačan rezultat meča postavljen je četiri minuta pre regularnog vremena. Rezervista Slobodan Janković je postigao evro gol, lopta je od stative uletela iza leđa golmana Mitića za konačnih 3:1.

Morava (Žitkovac) - Pukovac 3:1 (2:0)

Morava: A. Ristić, Vidojković, Marjanović, Lazarević, Petrović, Popović, M. Ristić (od 80' Bogdanović), Cvetković, M. Petrović, Simić (od 79' Đ. Janković), Savić (od 47' S. Janković)

Pukovac: Mitić, Veljković, Smiljković (od 46' Zlatanović), Tošić, Petković, Agušević, Janković (od 71' Cakić), Marković, Momirović, Trajković, Mišić

Sa nova tri boda ekipa Morave se osamostalila na četvrtoj poziciji na tabeli, dok je sastav Pukovca spao sa desetog na 11. mesto Zone Centar.

U sledećem kolu u Pukovac stiže ekipa Delijskog Visa, dok Morava gostuje u Svrljigu istoimenom sastavu.