MINIMALAC ZA NASTAVAK NIZA: Vinogradar ovog proleća igra odličan fudbal!

20.03.2023

20:12

Damnjanović pored odbranjenog penala imao još nekoliko maestralnih intervencija!

Jedan od nedeljnih duela 21. kola Druge rasinske okružne lige igran je u Riljcu gde je Vinogradar ugostio sastav Poljoprivrednika. U prvom susretu ova dva tima nije bilo pobednika, tada su podeljeni bodovi, a rezultat je glasio 1:1.

Po lepom vremenu uz oko 100 navijača odigran je susret u kojem se pored mnogo prilika viđen samo jedan gol.

Domaći tim je nešto bolje otvorio meč, ali su i gosti imali svoje prilike.

Pobeda u čast Jovanovića

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast nedavno preminulog bivšeg trenera domaćeg tima, Mileta Jovanovića.

Lucidnost i velika prisebnost špica domaćeg tima, Radojevića došla je do izražaja kada je uspeo u veoma teškoj situaciji da savlada golmana Radovića za prednost Vinogradara od 1:0.

Do kraja poluvremena gosti su pored nekoliko šansi iz igre imali i priliku sa kreča da dođu do izjenačenja, ali ista nije iskorišćena.

Na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

U nastavku meča igrači iz Riljca su svesno prepustili posed protivniku i svoju priliku su vrebali iz kontra napada.

Mogli su gosti do gola do kraja susreta, ali je Damnjanović u nekoliko navrata odličnim intervencijama sačuvao svoju mrežu.

Prostor na protivničkoj polovini nisu iskoristili domaći igrači i pored toga što su imali dve izgledne šanse.

Kada je sudija odsvirao kraj susreta, na semaforu je stojao rezultat iz 15. minuta, Vinogradar je osvojio nova tri boda i nastavio je seriju odličnih prolećnih partija.

Vinogradar (Riljac) - Poljoprivrednik (Počekovina) 1:0 (1:0)

Vinogradar: Damnjanović, Todorović, Milić, Radovanović, Radojević, Milićević, Jovanović, Jevtić, Mihajlović, Milojević, Stevanović

Na klupi: Matić, Janković, Marković, Janković, Milenković, Perić, Škovrić

Poljoprivrednik: Radović, Ignatović, Egerić, Kostić, Komatović, Mladenović, Alurović, Milovanović, Rakovac, Đokić, Todorović

Na klupi: Batoćanin, Krstić, Rakovac, Jevremović, Đalić

Ovom pobedom sastav iz Riljca je napredovao na tabeli i sada zauzima 11. poziciju, dok je ekipa Poljoprivrednika na deobi 13. mesta na tabeli.

U sledećem kolu ekipa Vinogradara je slobodna, dok u Počekovinu stiže sastav Starog Trstenika.